Mavraj pa ekip, shënjestrohet nga gjiganti grek

0

Mërgim Mavraj është akoma lojtar i lirë. Qendërmbrojtësi i kombëtares, i cili u largua nga Hamburgu, ka pasur disa oferta konkrete gjatë kësaj periudhe, por deri më tani nuk ësht bindur të nënshkruajë. Në Gjermani është lakuar Hanoveri së fundmi, kurse më parë janë përmendur klube të tjera në Spanjë e Itali.

Breshia dhe Deportivo La Korunja janë interesuar për mbrojtësin e kombëtares, ndërkohë që tani në skenë ka dalë edhe klubi grek i Olimpiakosit. Edhe në të shkuarën ka pasur zëra për një interesim të grekëve për portierin.

Por edhe AEK ka tentuar ta afrojmë Mavrajn, por nuk ka gjetur dot akordin në aspektin financiar. Kërkesat e ish-lojtarit të Hamburgut janë të larta. Me merkaton që po shkon drejt fundit, Mavraj së shpejti pritet të vendosë për të ardhmen.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.