VIDEO | Mavraj dhe Ingolshtadi në festë, fitore e artë për mbijetesën

Ingolshtadi është shumë pranë arritjes së objektivit mbijetesë falë fitores së sotme në takimin e parë të fazës “play-out”.  Skuadra ku luan mbrojtësi shqiptar mundi 2 – 1 në transfertë Vehen Viesbaden, skuadër kjo që u rendit në vendin e tretë në Bundesligën e tretë.

Kapiteni i kombëtares shqiptare u aktivizua 90 minuta në këtë takim. Të martën, Ingolshtad luan ndeshjen e kthimit në stadiumin e tyre, ku edhe një humbje 1 – 0 do të mjaftonte për të siguruar qëndrimin në Bundesliga 2.

Disa muaj më parë Ingolshtad ndodhej në vendin  e fundit të tabelës së Bundesligës së dytë, diçka paradoksale po të marrim parasysh faktin se klubi bavarez është një ndër më të pasurit në këtë divizion.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online