Browsing Tag

France

Askush si ai, Dani Alvesh hyn në historinë e PSG-së

Mesfusha është kthyer në një makth për skuadrën e PSG-së. Dëmtimi i Verratit dhe raporti i keq i klubit me Adrien Rabio kanë detyruar trajnerin Tomas Tuhel të bëjë disa eksperimentime të çuditshme. Në takimin e djeshëm dyshja e mesfushës…

Zyrtare: Henri pa punë, Monako rikthen trajnerin kampion

“Telenovela” Tierri Henri te skuadra e Monakos pati një fund të hidhur. Megjithatë, te klubi nga Principata nuk ka kohë për të “vajtuar”. Pasuesi i Henrisë do të jetë pikërisht ai që i liroi vendin francezit tre muaj më parë, Leonardo…

Baloteli i jep fund me Nicën, mbetet në Francë

Mario Baloteli i ka dhënë fund qëndrimit në qytetin e Nicës. Mediet franceze raportojnë se lojtari ka boshatisur shtëpinë e tij dhe ka dërguar çdo gjë drejt qytetit të Marsejës. Sipas gazetës lokale “Nice-Matin”, kalimi i italianit te klubi…

Lojtari i vitit në Francë, shpallet fituesi

Është zgjedhur lojtari i vitit 2018 në Francë. Në një garë, që ishte mjaft e fortë, pasi kombëtarja franceze fitoi Kupën e Botës triumfues u shpall, Kilian Mbape. Sulmuesi i PSG-së la pas Rafael Varan, i cili fitoi dhe Championsin me Realin…

E ardhmja e Balotelit? Presidenti i Nicës sqaron gjithçka

Sezoni i tretë i Mario Balotelit në Francë, po rezulton një katastrofë e vërtetë. Zero gola, probleme me trajnerin, zënka me shokët e ekipit dhe një raport inekzistent me presidentin e Zhan-Pier Riviere. Ka qenë pikërisht ky i fundit që ka…

Nejmar i vërsulet gazetarëve: Idiotë të dezinformuar

Ylli i PSG-së Nejmar ka reaguar në lidhjet me lajmet që po qarkullojnë për të në mediet franceze. Në një emision të kanalit francez “France 2”, u përmend fakti se futbollisti brazilian përfitonte një bonus prej 375.000 Eurosh nëse…

Sekretet e Mbapes: Respekt, përulësi dhe dritë

Kilian Mbape bëhet futbollisti i katërt në botë që arrin të marrë faqen e parë të revistës “Time”. Më parë diçka të tillë e kishin bërë Nejmar, Mesi dhe Pogba, ndërsa tani është radha e francezit që të jetë në qendër të vëmendjes.…

Mbape i jashtëzakonshëm, thyen një tjetër rekord me Francën

Kilian Mbape është pa diskutim një yll që vijon të ngjitet dhe sa më lart që shkon aq më shumë shkëlqen. Nuk duhet harruar që është vetëm 20 vjeç, por ka koleksionuar që tani një thes se gola. Lojtari i PSG-së jo vetëm që është një nga më…

Franca vuan, pastaj futet Mbape dhe… magji!

Franca kampione bote vuajti shumë për të evituar humbjen në Guingamp kundër Islandës, duke barazuar 2-2 në fundin e një takimi ku humbja dukej e sigurt. Në fakt, Islanda ka disa muaj që po luan keq e pëson humbje rregullisht, por në…

S’ka më kthim, Rabio refuzon çdo ofertë të sheikëve

Rrugët midis Adrien Rabiosë dhe PSG-së duket se do të ndahen në fund të sezonit. Mesfushorit francez i mbaron kontrata me kampionët e Francës në muajin qershor dhe më pas do të jetë i lirë në treg, ku interesi për të kanë shfaqur shumë…

Ranieri i jep fund pushimeve, trajneri qëndron në Francë

Klaudio Ranieri pritet të konfirmohet në krye të bankinës së skuadrës së Bordosë. Tekniku italian i cili sezonin e shkuar drejtoi Nantën është zgjedhja përfundimtare e drejtuesve të klubit francez. Posti i lënë bosh nga uruguaino Gus…

Hazard e thotë hapur: Kam qenë tifoz i Francës

Kapiteni i përfaqësueses belge ka zbuluar se në fëmijëri ka qenë një tifozi i flaktë i përfaqësueses franceze më të cilën do të ndeshet sot për të përcaktuar skuadrën e parë finaliste të Botërorit “Rusi 2018”. Hazard e justifikon këtë me…