Grevat në Francë prekin edhe futbollin, PSG&Co. pushim në fundjavë

0

Franca është përfshirë prej një javë nga protestat masive kundër ngritjes së çmimit të naftës. Me qindra mijëra protestues kanë manifestuar në qytete të ndryshme të Francës, duke bllokuar rrugët dhe u përleshur me policinë. Natyrisht, nuk kishte si futbolli të shpëtonte pa u lagur nga gjithë kjo rrëmujë.

Federata Franceze e Futbollit ka konfirmuar anulimin e katër takime të fundjavës. Monako – Nicë, PSG – Montpelje, Tuluz – Lion, Sent-Etien – Marsej. Ndërkaq, pritet që të anulohen dhe takime të tjera, në varësi të situatës.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.