Makthi i Pelegrit nuk njeh fund, sërish operacion në shtyllën kurrizore

0

Tetë muaj më parë Pietro Pelegri ndodhej në “qiellin e shtatë”. Sulmuesi 16-vjeçar u transferua për 25 milionë te skuadra e Monakos dhe gjithçka shkonte po shkonte vaj. Por, mbas vetëm një muaji adoleshentit iu desh të përballej me një problem serioz.

Një devijim i disqeve të shtyllës kurrizore mbylli sezonin e tij që në muajin shkurt. Por, problemet e italianit nuk mbaruan me aq. Ditën e sotme klubi i Monakos njoftoi se Pelegri do t’i nënshtrohej një operacioni të dytë që e mbajë një muaj pa stërvitje.

Sulmuesi është vetëm 17-vjeç dhe ka kohë me bollëk për t’u rikuperuar, por gjithsesi duhet të bëjë kujdes, pasi dëmtimet në shtyllë kurrizore nuk janë diçka për t’u nënvlerësuar.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.