Liga e Kombeve | Paqe mes Gjermanisë dhe Francës, Bejl &Co. shpartallojnë Irlandën

0

Gjemania dhe Franca janë ndalur në një barazim pa gola në debutimin e tyrë në “Ligën e Kombeve”. Deshap i besoi të njëjtës skemë që e shpalli kampion bote, ndërsa Lëv kreu disa ndryshime, duke kaluar Rydiger në të majtë të mbrojtjes dhe Kimish në mesfushë përkrah Toni Kros.

Ndeshje mjaft e bukur qe dhe ajo midis Uellsit dhe Irlandës. Vendasit fituan me rezultatin 4-1, ndërsa Gareth Bejl dhuroi spektakël me një gol mjaft të bukur nga largësia.

Goli i Bejl

 

Rezultatet e ndeshjeve të Ligës së Kombeve

Liga A, Grupi 1

Gjermani – Francë 0-0

Liga B, Grupi 1

Çeki – Ukrainë 1-1

Liga B, Grupi 4

Uells – Irland 4-1

Liga C, Grupi 3

Norvegji – Qipro 2-0

Slloveni – Bullgari 1-2

Liga D, Grupi 1

Kazakistan – Gjeorgji 0-2

Letoni – Andorra 0-0

Liga D, Grupi 4

Armeni – Lihtenshtejn 2-1

Gjibraltar – Maqedoni 0-2

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.