Ranieri i jep fund pushimeve, trajneri qëndron në Francë

Klaudio Ranieri pritet të konfirmohet në krye të bankinës së skuadrës së Bordosë. Tekniku italian i cili sezonin e shkuar drejtoi Nantën është zgjedhja përfundimtare e drejtuesve të klubit francez.

Posti i lënë bosh nga uruguaino Gus Poje, fillimisht iu besua ish-lojtarit të përfaqësueses franceze Tieri Henri, por ky i fundit u tërhoq nga marrëveshja vetëm pak para momentit të hedhjes së firmës.

Objektivi i Ranierit te Bordoja do të jetë shmangia e rënies nga kategoria. Klubi nga Bretanja ka shitur disa lojtarë të rëndësishëm si Malkom dhe Labord dhe blerjet kanë qenë shumë të pakta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online