Browsing Tag

Eden Hazard

Telashe pafund, “ylli” i Realit 7 kg mbipeshë!

"Dita e mirë, duket që në mëngjes" - thotë populli dhe situata e Real Madrid e demonstron më së miri. Klubi i famshëm spanjoll po has probleme të mëdha. Dëmtimet e Asensios, Mendi dhe Joviç, situata me Garet Bejl, “ndarja” e ekipit në dy…

FIFA vendos, Hazard dhe Van Dijk në krye!

Video-game më i famshëm në botë, "FIFA", do të lançojë versionin më të fundit me datë 27 shtator, atë të FIFA 20 dhe një nga dilemat më të mëdha, ka marrë fund. Miliona të apasionuar pas kësaj video-game kanë qenë kuriozë për të parë se…

VIDEO | Hazard debuton me humbje, Reali merr leksion nga Bajerni

Real Madrid dhe Bajern Mynih kanë zhvilluar miqësoren e parë në  SHBA në kuadër të turneut “International Champions Cup”. Zinedin Zidan hodhi për herë të parë në fushë blerjet e merkatos së verës si Hazard, Joviç, Kubo dhe Rodrigo, por në…

Prezantim me diamante për Hazard, zbulohet detaji “luksoz”

E enjtja ishte një ndër ditët më të lumtura për Eden Hazard. Fantazisti belg u prezantua si lojtari më i ri i Real Madrid përpara 50 mijë fansave, të cilët krijuan një atmosferë të bukur në shkallët e stadiumit “Santiago Bernabeu”. Një…

Hazard te Real Madridi, Guardiola ka mendimin e tij

Eden Hazard është transferimi më i madh i kësaj merkatoje verore. Belgu realizoi ëndrrën e tij për të luajtur në “Santiago Bernabeu”. Ai cilësohet si një prej më të mirëve në botë dhe Real Madridi ka bërë një biznes mjaft të mirë me të. Pas…

ZYRTARE| “WELCOME EDEN”, Hazard është lojtar i Realit!

Ka marrë fund saga e merkatos së Eden Hazard. Transferimi i sulmuesit belg te Real Madrid tani ka marrë formë zyrtare. Në një komunikatë të nxjerrë para pak minutash klubi madrilen ka njoftuar është gjetur marrëveshja me Çelsin dhe…

Ëndrra realizohet, quajeni Hazardi galaktik

Eden Hazard do të luajë në “Santiago Bernabeu” sezonin e ardhshëm. Reali i Madridi ka arritur akordin me Çelsin për shumën e 88.5 milionë sterlinave. Gjithçka në rregull edhe me fantazistin belg, i cili ka pranuar të gjitha pikat e…

E kryer, Hazard madrilen, ja kur prezantohet

Eden Hazard dhe Real Madrid janë të destinuar për t’u bashkuar këtë verë. Marrëveshja është e kryer si me lojtarin ashtu edhe me klubin e Çelsit dhe pritet vetëm zyrtarizimi. “El Chiringuito TV” raporton se 28-vjeçari do të zyrtarizohet në…

Refuzohen dy oferta, komplikohet kalimi i Hazard në Madrid?

Kalimi i Eden Hazard në Madrid është kryefjala e kësaj merkatoje prej kohësh, por ende asgjë nuk është zyrtarizuar. Fillimisht ishte thënë se belgu do të firmoste me 3 qershor, por diçka e tillë nuk ndodhi. Përveç kësaj, së fundmi…

Hazard kapet mat, fotoja që zbulon të ardhmen e belgut!

Eden Hazard është padyshim emri më i përfolur i momentit, me belgun që pritet të transferohet drejt Realit të Madridit. Pavarësisht deklaratave të tij se do të largohet nga Çelsi, këta të fundit ende nuk janë dorëzuar. Gjithsesi, së…

Sarri konfirmon Juventusin: Napolin e dua shumë, por…

Bashkëpunimi midis Mauricio Sarrit dhe Çelsit pritet të mbyllet gjatë ditëve në vazhdim. Tekniku italian do të rikthehet në Itali, ku do të vihet në drejtim të Juventusit. Në intervistën e dhënë pak minuta pas triumfit në finalene “Europa…

Hazard: Reali? Më parë triumfoj në Europa League!

Real Madrid dhe Hazard ka muaj që mbushin faqet e para të gazetave për një bashkim të mundshëm. Belgut i skadon kontrata verën e ardhshme dhe nuk ka pranuar të rinovojë, pavarësisht ofertave të Celsit. Sipas mediave evropiane, 28-vjeçari…

Hazard-Real, Çelsi më në fund ul kokën

Hazard dhe dëshira e tij për t’u transferuar në Madrid është e parezistueshme. Belgu dëshiron me patjetër transferimin në Madrid dhe Çelsi duket se është bindur për ta larguar. Londinezët po bënin një rezistencë të vazhdueshme ndaj Realit…

Hazard: E kam marrë vendimin tim, klubi e ka të qartë!

Eden Hazard mbylli sezonin e shtatë me Çelsin dhe e ardhmja e tij është La Liga. Belgu do të transferohet te Reali i Madridit në verë. “Los Blancos” duhet të gjejnë akordin financiar me klubin anglez, ndërsa 28-vjeçari do të bëjë realitet…

Hazard-Real Madrid, zbulohen detaje të reja

Eden Hazard te Real Madridi është vetëm çështje kohe. Belgu është i lidhur ngushtë më një kalim te madrilenët dhe duket se marrëveshja është shumë afër finalizimit. Sipas “Daily Star”, termat financiare mes lojtarit dhe klubit të drejtuar…

Hazard goditja e madhe, Reali “respekton” Çelsin

Eden Hazard do të jetë goditja e parë e madhe e Realit të Madridit për sezonin e ri. Belgu i Çelsit do të realizojë ëndrrën e tij për të luajtur në “Santiago Bernabeu”, ndërsa Zinedin Zidan do të ketë në ekip një nga të preferuarit e tij…

Arrihet marrëveshja, Hazard shitet për 100 milionë €

Eden Hazard mund të largohet këtë verë nga Çelsi, edhe pse londinezët janë të dënuar për të mos bërë afrime dhe kjo do i penalizonte goxha. Sulmuesi belg është nën kontratë deri në verën e vitit 2020 dhe klubi që garon në Premier League…

Hazard te Reali, zbulohet se kur do të bëhet zyrtarizimi!

Eden Hazard dëshiron të transferohet te Reali i Madridit. Çelsi nuk do që ta humbë yllin e skuadrës, por dëshira e tij është mbi gjithçka. Ardhja e Zidan duket se e ka bindur belgun të tranferohet në “Santiago Bernabeu”.…

Hazard thumbon Totenhemin: Stadiumi i ri? Po trofetë?!

Çelsi dhe Totenhemi njihen për rivalitetin mes tyre, duke ditur që të dyja janë klube londineze. Ndeshjet e mes dy skuadrave shpesh karakterziohen nga një luftë e madhe sportive, por ka raste që përplasjet kalojnë edhe jashtë fushës, ku…

Drogba qetëson tifozët: Hazard largohet si një legjendë

E ardhmja e Eden Hazard po duket gjithmonë e më larg Çelsit. Belgu është shumë pranë kalimit te Real Madrid. Dy klubet ndodhen në fazën e negociatave dhe me shumë gjasa marrëveshja do të kryher për një shumë që i kalon 100 milionë eurot.…

Çelsi reziston për Hazard, Reali kërkon zbulimin e Igli Tares

Eden Hazard vazhdon të jetë një nga objektivat kryesorë të Realit të Madridit. Vetë lojtari ëndërron një transferim në kryeqytetin spanjoll, ndërsa duhet bindur Çelsi. Sipas raportimeve të “Sky Sport”, klubi anglez ka refuzuar 70 milionë…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online