Browsing Tag

Eden Hazard

Hazard: Mendoj si Sarri, do bëjmë gjëra të mëdha me Higuain

Eden Hazard ka qenë një çështje tek ekipi i Çelsit kohëve të fundit, ku jo pak herë është përfolur për një kalim të tij te Reali i Madridit. Kohët e fundit, lojtari i “Bluve të Londrës” ka thënë se ka marrë një vendim për të ardhmen e tij,…

Sarri hedh sytë nga Serie A, piketohet zëvendësuesi i Hazard

Eden Hazard do të transferohet te Reali i Madridit në verë me shumë mundësi. Belgu e ka shprehur disa herë dëshirën e tij për të luajtur me kampionët në fuqi të Europës dhe Çelsi po punon për të gjetur zëvendësuesin e tij. Në fillim u…

Hazard: Kritikat e Sarrit? Nuk më plas fare për fjalët e tij!

Eden Hazard e ka ndarë mendjen për të ardhmen e tij. Ai ëndërron të luajë për Realin e Madridit dhe ky mund të jetë sezoni i fundit që luan me Çelsin. Mauricio Sarri u shpreh para disa ditësh që Hazard nuk është një lider, por belgut nuk i…

Ëndrra do të realizohet, Hazard akord me… Florentino Perez!

Eden Hazard e ka shprehur gjithmonë ëndrrën e tij për të luajtur me Realin e Madridit dhe në Spanjë janë të sigurt që belgut do i realizohet ëndrra shumë shpejt. Edurardo Inda ka zbuluar të ardhmen e yllit të Çelsit dhe sipas tij Hazard…

Boll me racizmin, Hazard: Këta nuk janë tifozët e imi!

Çështje e racizmit ka shpërthyer këto kohë në Itali, por dhe në Angli. Në ishull janë tifozët e Çelsit ata më radikalët në këtë aspekt, ndërsa klubi ka vendosur t’i dënojë. Rreth kësaj çështje ka folur dhe Eden Hazard, ylli i “Bluve të…

Koincidenca e vëllezërve Hazard dhe basti midis tyre!

Vëllezërit Hazard janë ndër futbollistët më të talentuar belgë. Eden është i madhi, 27 vjeç dhe luan me Çelsin në Angli, ndërsa Torgan është i vogli, 25 vjeç dhe luan me Gladbahun në Gjermani. Eden është një futbollist më i talentuar,…

Hazard ndryshon mendje: E mbyll karrierën te Çelsi

Mendimet dhe dëshirat e lojtarëve ndryshojnë, siç ndryshon një ndeshje nga ajo e radhës. Eden Hazard po kalon një formë të shkëlqyer tek ekipi i Çelsit. Ardhja e Mauricio Sarrit në stolin e ekipit londinez ka sjellë një efekt pozitiv në…

Strategji e menduar mirë, si Reali do të transferojë Hazardin

Reali i Madridit e ka seriozisht për Eden Hazard. Ata kanë një plan se si të mbërrijnë te sulmuesi belg dhe dëshira është e madhe që të blihet që në janar. Gjithsesi për në verë strategjia është gati, sikurse shkruan “Marca” në Spanjë.…

Hazard goditja e janarit, ndizet merkatoja

Merkato ende nuk është hapur, por zërat për transferime të ndryshme vijojnë të mbeten të ndezur. Eden Hazard është nga ata më të kërkuarit dhe në fakt emri i tij është i lidhur ngushtësisht me një kalim te Reali i Madridit. Sigurisht që…

Sarri zbulon “strategjinë” për motivimin e Eden Hazard

Fillimi i këtij sezoni për Çelsin dhe trajnerin e ri të klubit, Mauricio Sarrin ka qenë plotësisht i kënaqshëm. Në dhjetë ndeshje në të gjithë kompeticionet blutë e Londrës numërojnë plot tetë fitore dhe dy barazime, që janë marrë në dy…

Plani i trefishtë i Florentino Perez, a do ia dalë dot?

Një lajm i bujshëm vjen nga mediat spanjolle. Real Madrid po përgatitet të bëjë disa goditje të mëdha në merkato dhe bëhet fjalë për tre emra të mëdhenj. Siç citon “El Mundo Deportivo”, presidenti Florentino Perez po mendon të kryejë një…

Çelsi kërkon të “blindojë” Hazardin, belgu ka një kusht

Çelsi dhe Mauricio Sarri vijojnë formën e mirë në këtë fillim sezoni. Blutë e Londrës ndodhen në vendin e tretë në Premier Ligë, me vetëm dy pikë më pak se kryesuesit e Sitit dhe Liverpul. Përveçse trajnerit italian që ka sjellë ide të reja…

Çelsi i fiksuar pas Hazard-ëve, interesohet për 15-vjeçarin

Çelsi këtë sezon duket se ka marrë një fytyrë të re, pasi dhe në drejtim të bluve ka ardhur Mauricio Sarri. Këtë sezon londinezët e shikojnë veten ende të pamposhtur, dhe mbajnë vendin e tretë në Premier Ligë, me vetëm dy pikë më pak se…

Kontratë e re për Hazard? Sulmuesi sqaron gjithçka

Shumë fjalë për të ardhmen e Eden Hazard. Sulmuesi belg është një nga lojtarët më të rëndësishëm të Çelsit dhe prej kohësh klubi londinez po tenton të nënshkruajë kontratën e re me sulmuesin. Nga ana tjetër Reali i Madridit sheh te Hazard…

Sarri nuk ka dyshime: Kam lojtarin më të mirë në Europë!

Çelsi arriti ditën e djeshme fitoren e pestë radhazi në po kaq ndeshje të luajtura në Premier Ligë. Vendi i parë, plotësisht i merituar për blutë, të cilët ndonëse e ndajnë me ekipin e Liverpul këtë post, i kanë bërë një start mbresëlënës…

Reali nuk dorëzohet dhe nis sulmin final për yllin e Çelsit

Reali i Madridit nuk dorëzohet dhe është gati për të nisur sulmin final për Eden Hazard. Siç citon “Daily Mirror”, Çelsi nuk dëshiron të privohet nga futbollisti belg, por nëse spanjollët afrojnë të paktën 200 milionë euro, atëherë, Hazard…

Flet Eden Hazard, belgu sqaron të ardhmen

Eden Hazard flet për të ardhmen dhe siguron tifozët e Çelsit. Futbollisti belg ka dhe dy vite kontratë me ekipin e Sarrit dhe nuk ka ndërmend të lëvizë. Të paktën këtë vit dhe më vonë, ku i dihet... “Jam i lumtur këtu. Është folur shumë…