Thuajse e kryer, Real Madridi më në fund merr një “superstar”

0

Kalimi i Eden Hazard tek Reali i Madridit po shndërrohet në një fakt. Belgu kërkohet prej kohësh nga madrilenët, që janë gati të hapin thesin për ta shkëputur nga Çelsi. Zidan është përgjegjësi i merkatos tashmë dhe francezi ka dhënë “bekimin” e tij për ardhjen e 28-vjeçarit.

Shpejtësia, teknika e lartë apo aftësia finalizueze e tij janë diçka që mungon në Madrid. Së fundmi gazeta “Marca” jep lajmin e madh për tifozët e “Los Blancos”. Marrëveshja mes Florentino Perez dhe zyrtarëve londinezë është thuajse e mbyllur.

Lojtari kështu do të arrintë të përmbushte ëndrrën e tij për të luajtur me galaktikët sezonin e ardhshëm. Në ditët në vijim pritet që Eden të udhëtojë për në kryeqytetin spanjoll për të njohur qytetin dhe për të gjetur një shtëpi. Kontrata do të jetë gjashtë vjeçare.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.