Hazard apo Nejmar? Marselo zgjedh dhe ka një kërkesë për Realin

0

Nejmar është pranë largimit nga PSG. Braziliani nuk është i lumtur në kryeqytetin francez dhe ka prishur çdo raport me drejtuesit e klubit. Barcelona dhe Juventusi po garojnë fort mes tyre për të siguruar shërbimet e sulmuesit, por nuk duhet harruar Real Madrid.

“Los Blancos” mnd të ndërhyjnë nga momenti në moment me ndonjë ofertë surprizë për PSG-në. Rreth kësa çështje ka folur edhe Marselo. Mbrojtësi i majtë bën një krahasim midis Nejmar dhe Eden Hazard, shokut të ri të skuadrës.

Eden është një kampion dhe një futbollist i nivelit te lartë. Ka kualitetin për të qenë midis 5 futbollistëve më të mirë në botë. Gjithsesi, mendoj se ai nuk mund të krahasohet me Nejmar. Braziliani është më i mirë sipas meje. Nejmar është i jashtëzakonshëm dhe është e vështirë ta markosh. Do të ishte kënaqësi e madhe të luaja me të te Reali, por nuk vendos unë. Reali duhet të përpiqet gjithmonë që të marrë më të mirët”, përfundon 31-vjeçari.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.