Ëndrra realizohet, quajeni Hazardi galaktik

0

Eden Hazard do të luajë në “Santiago Bernabeu” sezonin e ardhshëm. Reali i Madridi ka arritur akordin me Çelsin për shumën e 88.5 milionë sterlinave.

Gjithçka në rregull edhe me fantazistin belg, i cili ka pranuar të gjitha pikat e kontratës që i ka ofruar Florentino Perez dhe do të firmosë për 5 vite me Realin e Madridit.

Zyrtarizimi i tij pritet të vijë në orët e ardhshme. 28-vjeçari po e priste me padurim kalimin te Reali i Madridit, që ishte edhe ëndrra e tij e madhe.

Një përforcim me vlera për “Los Blancos” dhe trajnerin Zidan, i cili do të ketë një nga fantazistit më të mirë në botë në ekip.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.