Hazard-Real, Çelsi më në fund ul kokën

0

Hazard dhe dëshira e tij për t’u transferuar në Madrid është e parezistueshme. Belgu dëshiron me patjetër transferimin në Madrid dhe Çelsi duket se është bindur për ta larguar. Londinezët po bënin një rezistencë të vazhdueshme ndaj Realit për ta mbajtur, por edhe për të rritur çmimin e shitjes, megjithatë nuk ja ka vlejtur.

Londinezët janë të gatshëm ta shesin 28-vjeçarin për 100 milionë euro. Arsyeja kryesore e kësaj tërheqjeje të klubit të Abramoviç është evitimi i problemeve me UEFA-n mbi ndershmërinë financiare. Një tjetër kalvar gjyqesh pas problemit me kontratat e minorenëve do e lodhte klubin nga Londra. Kështu zgjidhja është shitja e Hazard te Real. Njoftimi se marrëveshja është arritur pritet të dalë pas datës 29 maj, që përkon me finalen e Europa League.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.