ZYRTARE| “WELCOME EDEN”, Hazard është lojtar i Realit!

0

Ka marrë fund saga e merkatos së Eden Hazard. Transferimi i sulmuesit belg te Real Madrid tani ka marrë formë zyrtare. Në një komunikatë të nxjerrë para pak minutash klubi madrilen ka njoftuar është gjetur marrëveshja me Çelsin dhe 28-vjeçari ka firmosur një kontratë 5-vjeçare.

Prezantimi i Hazard në “Santiago Bernabeu” do të kryhet të enjten e ardhshme më datë 13 qershor. Sipas medieve angleze transferimi i belgut i ka kushtuar 100 milionë euro arkave të Real Madrid.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.