Rikthehet në shtëpi, Barcelona prezanton Viktor Valdez

0

Viktor Valdez u tërhoq nga futbolli gushtin e vitit 2017. Ish-portieri i Barcelonës dhe i Spanjës luajti sezonin e fundit të karrierës me anglezët e Midëllsbrou. Pas dy vitesh pushime 37-vjeçari ka vendosur t’i rikthehet futbollit, kësaj radhe me “tutat” e trajnerit.

Presidenti Bartomeu i propozoi të merrte drejtimin e ekipit U19 , ose siç njihet me terminologjinë spanjolle “Juvenil A”. Valdez nuk kishte si ta refuzonte këtë propozim dhe ditën e sotme është prezantuar në ambjentet e klubit ku filloi gjithçka për të.

Kontrata e Valdez me katalanasit është e vlefshme për dy sezone. Një tjetër legjendë e Barcelonës që hodhi hapat e parë në skuadrën U19 të Barcelonës është Pep Guardiola. Një ogur i mirë ky për trajnerin debutues.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.