Juventus i pangopur, ëndrra e radhës quhet Nejmar

Barcelona dhe Juventusi pritet të garojnë sërish mes tyre në merkato. Objektivi i përbashkët quhet Nejmar. Braziliani synon rikthimin në Katalunjë, por garës i janë bashkuar edhe bardhezinjtë.

Kështu raporton “El Chiringuito”, që zbulon edhe planin e klubit torinez. Juventusi është gati t’i ofrojë Paulo Dibala PSG-së për të ulur çmimin pej 200 milionë eurosh të brazilianit.

Marca citon se Barcelona është në avantazh për Nejmar, por ai mund të tundohet edhe nga ideja për të luajtur me Juventusin përkrah Kristiano Ronaldos. Operacioni është i komplikuar, por Juventusi ka treguar se di të surprizojë dhe të përmbyllë operacione të mëdha në dy vitet e fundit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online