Mbyllet telenovela “De Jong”, Barça tronditet në fund

0

Frenki De Jong duket se më në fund e ka vendosur të ardhmen e tij. Ditët e fundit ishte thënë që çdo gjë ishte mbyllur dhe holandezi do të transferohej drejt Barcelonës, por tashmë duket se gjithçka ka marrë një rrjedhë tjetër.

Siç thuhet dhe në mediat franceze, por edhe ata katalanase, talenti do të kalojë në radhët e PSG-së. Marrëveshja me Barcelonën ka rënë poshtë, ku PSG duket se është treguar më bindës në operacionin për transferimin e 21-vjeçarit.
Sipas mediave, detajet e kalimit të De Jong në Paris do të zyrtarizohen në orët në vazhdim, kur dhe mund të jepen njoftimet nga klubet përkatëse.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.