Transferimi i De Jong në Francë, zbulohet kush e bindi

0

Frenki De Jong është një nga emrat më të kërkuar në merkato. 21-vjeçari i Ajaksit u përfol për një kalim tek ekipi i Barcelonës, por e ardhmja e tij është tjetërkund. Siç raporton holandezja “De Teleegraf, Ajaksi ka arritur akordin me PSG për 75 milionë euro.

Mesfushori ka patur biseda të gjata me trajnerin Tuhel dhe gjermani ka arritur ta bindë për t’u transferuar në kryeqytetin francez.

Drejtori sportiv i klubit francez, Antero Henrike dhe ndihmësi i tij, Maksuell kanë udhëtuar drejt Amsterdamit gjatë ditës së sotme dhe kanë arritur akordin me drejtuesit e “Shigjetarëve”, ndërsa De Jong është gati të nisë aventurën me PSG.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online