VIDEO: Plas festa në Amsterdam, Ajaksi është kampion!

Ajaksi ka lënë pas krahëve zhgënjimin e madh përballë Totenhemit, aty ku i iku nga duart…

Gulit: Sarri gaboi me këtë lëvizje, ky lojtar i Ajaksit më kujton Lampard

Mauricio Sarri ia doli të kualifikonte Çelsin në Champions për sezonin e ardhshëm dhe të dërgonte…

De Ligt ndan mendjen, Juventusi fokusohet te një kampion bote

Matijs De Ligt është objektivi i madh i Juventusit për mbrojtjen. Kapitenin fantastik të Ajaksit e…

VIDEO | Nga festa në vajtim, këta tifozë të Ajaksit s’e kanë marrë akoma veten

Eliminimi i Ajaksit në gjysmëfinalen e Champions League ka qenë një eksperiencë tepër e dhimbshme për…

Humbja fatale për Ajaksin, pasojat ndihen edhe në bursë

Ajaksi është një klub i kuotuar në bursë dhe çdo rezultat, pozitiv apo negativ qoftë, ka…

Ylli i Totenhemit: E mendoj rikthimin te Ajaksi, s’më trajtuan si Suarezin

Është një ndjenjë e çuditshme, e dyfishtë.

Ëndrra 287-ditore, rrugëtimi fantastik i Ajaksit në Champions

Ishte 25 korriku i vitit të shkuar dhe Ajaksi i Amsterdamit “prishte” pushimet, pasi e niste…

Zijesh: Faji im, humba shumë raste. Nuk durohet dot ai gol i pësuar në fund

Në kampin e Ajaksit ndihen krenar për atë që kanë bërë këtë sezon, por dhimbja dhe…

Van Gal nuk i kursen kritikat: Humbje e panevojshme, ja ku gaboi Ajaksi

Humbja e papritur e Ajaksit dhe eliminimi në sekondat e fundit i ka trishtuar të gjithë,…

De Ligt: E pabesueshme! Ky është një makth

Kapiteni i Ajaksit, Matis De Ligt, ishte qartazi i rrënuar në intervistën e dhënë pas ndeshjes…

Gjysmëfinalet në syrin e Murinjos: Më vjen keq për Ajaksin…

Trajneri i famshëm portugez, Zhoze Murinjo, ka qenë një nga analistët më të ndjekur në këtë…

Ten Hag përkujton legjendat e Ajaksit: Ata besonin te ky moment

Trajneri i Ajaksit, Erik Ten Hag, ka folur para medieve në prag të përballjes së nesërme…

Drejtorit të Ajaks i “rrëshqet” goja, i tregon Paratiçit se ku do shkojë De Ligt

De Ligt është në një dilemë të madhe për të ardhmen e tij. Mbrojtësi i talentuar…

VIDEO | Spektakël jo vetëm në fushë, tifozët e Ajaksit janë mbretërit e tribunave

Ajaksi i Amsterdamit po kalon një moment të shkëlqyer. Klubi është me një këmbë në finalen…

VIDEO | Vjen trofeu i parë për Ajaksin magjik, fiton Kupën pas 9 vitesh

Ajaksi ka arritur të triumfojë bindshëm në finalen e Kupës së Holandës përballë Uillem II, duke…

Alegri: Ajaksi ekip me fat, ne dhe Totenhemi të mbushur me dëmtime

Maksimiliano Alegri është rikthyer të flasë për eliminimin në Champions nga Ajaksi. Në një intervistë për…

De Ligt: Tani jemi ne favoritët, luajmë për tre trofe!

Kapiteni i Ajaksit, Matijs De Ligt, ka thënë sot për mediat holandeze se të qenurit favorit…

Jo të gjithë duan të largohen nga Ajaksi, ylli i mbrojtjes rinovon

Ajaksi i Amsterdamit është shndërruar në një “supermarket” për gjigantët e Europës. Lojtarët e tyre janë…

Van de Bek në Serie A? Menaxheri “i hedh benzinë zjarrit”

Doni Van de Bek në ndeshjet e fundit po tregon se tek Ajaksi nuk vlen vetëm…

Van der Sar: Ajaksi ka një vizion të qartë, ia kam treguar dhe Anjelit

Ajaksi vazhdon të mahnisë të gjithë Europës me paraqitjet që po bën dhe holandezët janë shumë…

Po çmend Europën, ylli i Ajaksit drejt PSG-së

Futbollisti po tregon formë të jashtëzakonshme.

Akuza të shumta për Totenhemin, shkak bëhet Vertongen

Shikuesit e ndeshjes së mbrëmshme të Champions, Totenhem-Ajaks përveç emocioneve sportive, përjetuan edhe nje moment ankthi.…

Onana jep recetën, De Ligt: Mos më quani yll, sekreti ynë dihet!

Ajaksi arriti mbrëmë fitoren e tretë rresht në fazën me eliminim direkt të Champions League. Triumfe…

Ten Hag: Rezultat i shkëlqyer, javën tjetër do jemi shumë herë më mirë

Trajner i Ajaksit, Erik Ten Hag, i është kënaqur fitores 1 – 0 ndaj Totenhemit, por…

Poçetino bën autokritikë: Gabova unë!

Mauricio Poçetino ka marrë përsipër përgjegjësinë për humbjen 1-0 të Totenhemit kundër Ajaksithas taken, duke pranuar…

Statistika kampionësh, Ajaksi nën gjurmët e Bajernit dhe Realit

Fitorja ndaj Totenhemit në Londër rrit ndjeshëm shanset e Ajaksit për të shkuar në finalen Champions…

Ajaksi pushton edhe Londrën, gjysmë bilete për finalen

  Ajaksi i Amstedamit është me një hap në finalen e Champions-it, teksa ka mundur në…

Ajaks spektakolar në 45 minuta, Totenhemi “gjymtohet” keq

Ajaksi i Amasterdamit vazhdon të mahnitë botën me paraqitjen fenomenale në këtë edicion të Champions League.…

VIDEO | Furia e Ajaksit trondit Londrën, holandezët në avantazh

Ajaksi i Amsterdamit ka zhbllokuar sfidën ndaj Totenhemit, duke gjetur avantazhin falë golit të Doni van…

Totenhemi me 4 “holandezë” në formacion, alarm fals për sulmuesin kryesor

Gjysmëfinalja e parë e Ligës së Kampionëve luhet sot në orën 21:00 në Londër, aty ku…

“Ishi” i sfidës premton spektakël: Totenhem dhe Ajaks nuk janë si Atletiko

Totenhemi sontë do të presë Ajaksin në kuadër të gjysmëfinaleve të Champions League. Rafael van der…

Mendohej se mbylli sezonin, Kejn mund të jetë gati kundër Ajaksit

Sot në orën 21:00, do të luhet gjysmëfinalja e parë e Ligës së Kampionëve mes Totenhemit…

“Bëj si them unë, jo si bëj unë”, katalanasi mesazh për De Ligt

Xhasper Cilesen është i zhgënjyer në Barcelonë. Portieri nuk ka arritur të zërë një vend titullari…

Blerja më e volitshme e sezonit, sulmuesi i Ajaksit s’ka konkurrencë

Me mijëra lojtarë transferohen gjatë merkatos së verës. Një pjesë e madhe nuk justifikojnë paratë e…

Mund të përballet në finale, Liverpuli nis sulmin për “xholin” e Ajaksit

Liverpuli po lufton fort në të dy frontet: titull kampion dhe Champions Ligë. Premier Liga ka…

Murinjo: Ajaksi eliminoi ekipe “big”, ndërsa Totenhemi jo. Ja kush triumfon në fund

Zhoze Murinjo ka analizuar dy surprizat e bukura të Champions Ligës: Ajaksin dhe Totenhemin. Trajneri portugez…

Ajaksi vazhdon të mrekullojë, edhe Huntelar futet në histori

Skuadra e Ajaksit po bën një sezon fantastik dhe skuadra holandeze ka mahnitur të gjithë Europën…

Ajaksi në garë për tripletën, federata i vjen në ndihmë

Askush nuk do e besonte se Ajaksi do të gjendej në luftë për tripletën në fund…

Kovaç: Ajaksi luajti me zemër! Nuk i mbajnë dot ato lojtarë

Niko Kovaç ka lënë të kuptohet se lajmet mbi interesimin e Bajernit për portierin e Shalkes,…

Oraret zyrtare, ja kur luhen gjysmëfinalet e Champions-it

Uefa ka publikuar ditën e sotme datat dhe oraret e ndeshjeve të fazës gjysmëfinale të Champions…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online