Jo të gjithë duan të largohen nga Ajaksi, ylli i mbrojtjes rinovon

0

Ajaksi i Amsterdamit është shndërruar në një “supermarket” për gjigantët e Europës. Lojtarët e tyre janë ndër më të pëlqyerit e momentit dhe holsndezët do të bëjë maksimumin që një pjesë të tyre t’i mbajnë edhe në sezonin e ardhshëm për të mos e prishur grupin e mrekulluaeshëm që kanë ndërtuar. Nikolas Taliafiko është konfirmuar si një nga mbrojtësit e krahut më të mirë të momëntit dhe shumë ekipe janë vënë në ndjekje të tij.

Në një komunikatë në faqen zyrtarë të klubit, argjentinasi i ka shprehur dashurinë klubit, ku deklaron se nuk do të largohet nga Amsterdami. Mbrojtësi është një nga pikat kyç të ekipit, që po bën histori këtë vit në Champions dhe Ajaksi duket se ja ka mbushur mendjen të qëndrojë. Taliafiko ka takuar sot krerët e klubit dhe ka bërë një marrëveshje se do të qëndrojë. Kontrata e tij me klubin holandez përfundon në vitin 2020. “Unë thesht nuk mund t’ju lë ju fansa”, shkruan ai.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.