Goditja e madhe: PSG hap thesin, akord me talentin e mesfushës

Kalimi i Nejmar tek ekipi i PSG solli acarimin e marrëdhënieve midis klubit francez dhe Barcelonës.…

Ofertë me paketë, Barça hap thesin për dyshen e talentuar të Ajaksit

Barcelona e ka ndarë mendjen dhe është gati të ofrojë në Katalunjë dyshen e talentuar të…

VIDEO | Sulm me shishe molotov dhe tifozë të gjakosur, në Athinë nuk flitet për futboll

Takimi midis AEK dhe Ajaksit është shoqëruar me tensione të shumta midis dy tifozerive. Përleshjet e…

VIDEO | Tensionet s’kanë fund, tifozët e AEK dhe Ajaks përplasen në tribuna

Policia e Athinës nuk ka mundur të shmangë përplasjet midis tifozëve të AEK-ut dhe Ajaksit të…

Leonardo gati të befasojë, dalin dy emra të rinj në skenë

Champions League është bërë një “mollë e ndaluar” për skuadrën e Milanit prej pesë sezonesh. Pritja…

Siti “parakalon” Barcelonën, gati 67 milionë euro për pasuesin e Fernandinjos

Mançester Siti dhe Barcelona janë përfshirë në një duel merkatoje. Objektivi i ty dy klubeve është…

Te Barcelona e kanë të qartë, në verë fillojnë “plaçkitjet” te Ajaksi

Jasper Silensen s’do të jetë holandezi i vetëm te Barcelona gjatë sezonit të ardhshëm.  Dy objektivat…

De Jong “tërbon” milanistët: Më pëlqen Interi, kuqezinjtë një kaos!

Frenki De Jong është një nga talentët më të mëdhenj të futbollit holandez. 21-vjeçari i Ajaksit…

Van Basten mbush 54 vjeç, Milani dhe Ajaksi i bëjnë urimin special

Marko Van Basten mbush sot 54 vjeç. Karriera e sulmuesit holandez njeh vetëm dy klube, Ajaksin…

VIDEO / Transformimi  i “Amsterdam Arena”, 24 orë nga koncerti në Champions

Në stadiumin e Ajaksit të Amsterdamit, “Johan Cruijff Arena” (Amsterdam Arena), nuk organizohen vetëm ndeshje futbolli,…

De Ligt injoron Barcelonën e Sitin, deklarata në TV bën xhiron e botës

Matis De Ligt debutoi më 21 shtator të 2016-ës me fanellën e Ajaksit. Një muaj e…

Frenki De Jong, talenti holandez që po çmend Sitin dhe Barcelonën

Ajaksi i Amsterdamit është një ndër “fabrikat” më të mëdha të talenteve në mbarë botën. “Xhevahiri”…

De Ligt: Më kërkojnë Barcelona dhe Juve? Asgjë e veçantë!

Matij De Ligt është një nga objektivat e Barcelonës dhe Juventus në merkato, por mbrojtësit të…

I shkruan gabim mbiemrin, Roben kujton pse refuzoi ofertën e Ajaksit

Në futboll ashtu si në çdo fushë tjetër të jetës vendosin detajet. Arjen Roben do të…

Barcelona në nevojë për mbrojtës, zbulohen dy objektivat kryesorë

Barcelona kërkon një mbrojtës të majtë dhe një qendërmbrojtës për përforcimin e skuadrës dhe dy janë…

Shtatë klube pas De Jong, Reali i parakalon të gjithë

Frenki De Jong është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato. Barcelona mbetet në “pole…

VIDEO | Djali i Bob Marlit çon peshë tifozët e Ajaksit

Ajaks zhvilloi një ndeshje shumë të mirë në Champions dhe arriti të fitonte me tris golash…

Ajaksi nuk e llogarit AEK-un, paqe në Ukrainë

Ajaksi ka mundur kampionët e Greqisë, AEK-un, me rezultatin 3-0 në “Johan Krojf Arena”. Skuadra holandeze…

Ajaksi del kundër rrymës, bën merkato te Junajtid

Klubet holandeze janë prej dekadash një nga tregjet e preferuara të skuadrave angleze. Në 10 vitet…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online