Ajaksi vazhdon të mrekullojë, edhe Huntelar futet në histori

0

Skuadra e Ajaksit po bën një sezon fantastik dhe skuadra holandeze ka mahnitur të gjithë Europën me paraqitjet që ka bërë. Në takimin e sotëm kundër Groningen në transfertë, Ajaksi triumfoi 0-1, falë një goli të sulmuesit veteran, Klas Huntelar.

Sulmuesi holandez u aktivizua në minutën e 59’ dhe në të 77-ën, shënoi golin e fitores, një gol që mund të vendosë dhe titullin kampion. Kjo rrjetë, e çon sulmuesin në kuotën e 104 golave për Ajaksin, duke parakaluar legjendën Denis Berkgamp.

Jo vetëm kaq, po ky ishte dhe goli i 156 për Ajaksin këtë sezon në të gjitha kompeticionet, më shumë se në çdo sezon tjetër. Këto statistika, konfirmojnë sezonin fantastik që skuadra holandeze po kalon.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.