Vazhdojnë “bastisjet” tek Ajaksi, Solskjaer kërkon një sulmues

Bastisjet tek Ajaksi s’kanë të ndalur. Pas largimeve të Matis De Ligt, Frenki De Jong po…

“Van de Bek te Reali? Unë do të nisesha me biçikletë për Madrid”

Doni van de Bek është prioriteti i radhës për Realin e Madridit. 22-vjeçari është treguar një…

Perez nuk e pret Pogbanë, akord për yllin holandez

Florentino Perez nuk mund të presë kaq shumë për të sjellë Pol Pogba te Reali i…

Huntelar magjik, Ajaksi “shkundet” me dy ndeshje brenda ditës

Ajaksi i Amsterdamit duket se e ka marrë më seriozisht se ç’duhet fazën pregatitore. Erik Ten…

Zyrtare | Alvarez zë vendin e De Ligt, Ajaks prezanton meksikanin

Ajaksit ka prezantuar pasuesin e Matijs De Ligt. Dyshja e drejtuesve Overmars, Van Der Sar, i…

VIDEO | Dortmundi “fluturon” me Sançon, Ajaksi triumfon me përmbysje

Borusia Dortmund edhe një herë ka treguar se do të jetë një kërcënim mjaft serioz për…

Ajaksi mbyll negociatat, pasuesi i De Ligt niset për në Amsterdam

Tashmë që kalimi i Matis De Ligt te Juventusi është vetëm çështje orësh, Ajaksi ka ka…

E ardhmja pas futbollit, Ibrahimoviç synon…Ajaksin

Zllatan Ibrahimoviç është në vitet e fundit të karrierës së tij si profesionist. Futbollisti suedez së…

Real nuk ndalet, synon yllin e Ajaksit me “okazion”

Florentino Perez nuk ngopet me yje në Madrid. Presidenti i të bardhëve ka hapur thesin, duke…

“Lajthit” Juventusi, heq dorë nga supertalenti për De Ligt

Matijs De Ligt ka pranuar prej kohësh të vazhdojë karrierën te Juventusi. E vetmja “nyje” që…

Zyrtare | Ajaks rinovon me goleadorin

Ditën e sotme klubi i Ajaks ka konfirmuar rinovimin me një nga lojtarët më të mirë…

Plas sherri tek Ajaksi, De Ligt ndihet i tradhtuar

Është bërë e qartë prej disa ditësh që e ardhmja e Matis De Ligt do të…

Refuzimi dhe ndërhyrja e Bartomeut, De Jong rrëfen prapaskenat

Operacionet e futbollistëve të mëdhenj janë një nga gjërat më të vështira në futboll. Duhet dakordësia…

30 milionë euro nga Spanja, Zijesh refuzon ofertën

Hakim Zijesh ishte një ndër lojtarët kyç të suksesit të Ajaksit gjatë sezonit që lamë pas.…

Ajaksi tregon dhëmbët, gati firmat me dy sulmues luksi

Viti 2019 ka qenë një sukses i papërshkrueshëm për Ajaksin e Amsterdamin. Skuadra holandeze u rikthye…

Ajaksi e nis merkaton me goditje “big”, holandezi firmos për 5 vite

Ajaksi e ka nisur merkaton me një blerje të bujshme, të paktën për sa i përket…

“Skautët ishin dështakë, tani Van de Bek është një ëndërr!”

Doni van de Bek është një nga lojtarët më të spikatur të Ajaksit të sivjetshëm. 22-vjeçari…

“De Ligt është mbrojtësi perfekt për Juventusin!”

Matijs De Ligt vazhdon t’i mbajë pezull gjithë tifozët në pritje të vendimit të tij se…

Tjetër yll i Ajaksit drejt largimit, destinacioni është Premier League!

Tjetër yll i Ajaksit drejt largimit, destinacioni është Premier League!

“Ajaksi më shkaktoi momentin më të errët të karrierës!”

Juventusi edhe një herë tjetër nuk arriti të bënte të mundur fitimin e Champions League. Përbysja…

Regjisori i Ajaksit i hap derën interesit të Barçës

Një nga zbulimet më të mëdha të Ajaksit të sivjetshëm quhet Doni van de Bek. Mesfushori…

Telenovela De Ligt pranë fundit, ja finalja e saj

De Ligt është e sigurtë që do të largohet nga Ajaksi këtë verë, por është shndërruar…

Inter-Van de Bek, flet agjenti i lojtarit

Doni Van de Bek është një prej xhevahirëve më të çmuar të merkatos. Për yllin e…

Marota hidhet në veprim, takim me përfaqësuesit e yllit të Ajaksit

Interi është i vetëdijshëm se ardhja e Kontes në krye të stolit nuk mjafton për të…

Acarohet De Ligt: Më keni bërë xhiro në gjithë Evropën

De Ligt është telenovela që po mban të qepur para medieve sportive të gjithë. Holandezi kërkohet…

Ajaksi gjen zëvendësuesin e De Jong, një yll i kombëtares pranë rikthimit në Holandë

Ajaksi i Amsterdamit ka filluar të ndjekë një strategji ndryshe gjatë viteve të fundit. Krahas promovimit…

“Ankand” për Neres, gjigantët spanjollë e duan me patjetër

“Los Colchoneros” përveç mbrojtjes kanë si synim të përforcojnë edhe sulmin. Krahët e ofensivës janë shënjestra…

Zijesh pret ofertën e duhur, interesim nga Serie A dhe Premier Liga

Ylli i Ajaksit, Hakim Zijesh do të largohet këtë verë nga Holanda, gjë që e konfirmoi…

Ajaksi refuzon dy oferta të Junajtid, zbulohen detaje mbi De Ligt

Mançester Junajtid ka hasur probleme të theksuara në mbrojtje gjatë këtij sezoni. Mbrojtja është e një…

Ajaksi e nis vrullshëm merkaton, “Harkëtarët” firmosin me dy mbrojtës

Është vetëm çëhtje kohe që De Ligt të largohet nga Ajaksi. Kështu skuadra holandeze ka filluar…

Barça-De Ligt, i pangopuri Raiola tërbon katalanasit!

Matijs De Ligt është kryefjala e merkatos në këtë fundsezoni. Holandezi është në një dilemë se…

“Ajaksi do vazhdojë të prodhojë skuadra të tilla, ja sa kohë na duhet”

Erik Ten Hag ka qenë strategu i këtij Ajaksi, që mrekulloi Evropën dhe botën me magjinë…

Ajaksi e zyrtarizon, De Ligt zëvendësohet nga një argjentinas

Largimi i Matis De Ligt nga Ajaksi është vetëm një çështje javësh. Boshllëku që do të…

Ajaksi parandalon “eksodin”, kontratë e re për yllin e mesfushës

Ajaksi po mundohet të evitojë ikjen e sa më shumë yjeve nga ekipi. “Dalily Mail” raporton…

Mbaron kampionati holandez, Ajaksi e mbyll me dopietë!

Ajaksi ka shkatërruar skuadrën e Grafshapit me rezultatin 1-4 në ndeshjen e fundit të kampionatit holandez,…

De Jong: De Ligt është 19 vjeç, por të jep përshtypjen e një pensionisti

Matijs De Ligt është një ndër kapitenët me të rinj të historisë. Djaloshi ka treguar një…

“Nuk jam i sigurt nëse Barça ka nevojë për mua”

Frenki De Jong ishte frymëzimi i këtij Ajaksi, që pasqyroi një futboll të jashtëzakonshëm. Mesfushori me…

Intrigon De Ligt: Nuk kam firmosur me Barcelonën, na pret një verë e gjatë

Matijs De Ligt është një nga emrat më të përfolur të merkatos. 19-vjeçari i Ajaksit është…

Kontratë unike, mësoni idenë gjeniale të Ajaksit dhe Taljafikos

Pak ditë më parë Ajaksi i Amsterdamit zyrtarizoi rinovimin me mbrojtësin Nikolas Taljafiko. Marrëveshja e re…

Barcelona në panik, ngurrimi i De Ligt ka një shkak

Matijs De Ligt ka filluar t’i shqetësojë drejtuesit e Barcelonës. Zërat e merkatos e lidhin kapitenin…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online