VIDEO | Të luash me shpirt dhe grintë, lojtarët e Lids e dinë se çfarë do të thotë kjo gjë

0

Lids Junajtid po bën një sezon fantastik momentalisht, teksa ndodhet në krye të renditjes në ligën e dytë angleze për nga rëndësia dhe është një nga pretendetët kryesorë për t’u ngjitur në Premier Ligë. Ditën e sotme Lids triumfoi 1-2 në transfertë ndaj Uigan Atletik.

Gjithsesi, ajo që ra në sy gjatë sfidës, ishte një moment kur Uigan u nis në kundërsulm dhe plot gjashtë lojtarë të Lidsit vrapuan drejt tij për të mos e lejuar të afrohej drejt portës. Me të vërtetë një fragment që tregon shumë për sa i përket grintës dhe shpirtit që po shpreh në fushë ekipi i “të çmendurit”, Marselo Bielsa.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.