VIDEO / E rrallë në Norvegji, topi shkatërron linjën elektrike

0

 

Një episod mjaft i çuditshëm ka ndodhur në një ndeshje të kategorisë së tretë norvegjeze midis skuadrave të Selbak dhe Vestfosen. Në minutën e 84-të takimit mbrojtësi Xhonas Olsen spastron një top të rrezikshëm, por më pas situata merr për keq.

Topi i spastruar bie në kontakt me linjat elektrike që ndodhen anash fushës ku zhvillohet ndeshja. Kontakti i fortë bën që linja të pësojë avari dhe më pas fillojnë dhe shkëndijat, që në pamje të parë duken të rrezikshme, por lojtarët nuk e vrasin shumë mendjen për këtë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.