Serena Uilliams, “Femra” e vitit dhe një lumë me polemika nga pas

Një ndër tenistet më të mëdha në histori, Serena Uilliams është shpallur Femra e Vitit nga revista e famshme GQ, por kopertina e revistës ka bërë të plasin polemikat në rrjetet sociale, në lidhje me shkrimin e emrin “Femër” mes thonjëzave.

Tenistja 37-vjeçare, e quajtur “Kampionia” nga revista, është në një nga 4 kopertinat e numrit të dhjetorit “Meshkujt e vitit”.

GQ, që i bëri femrat pjesë të listës “Meshkujt e vitit” që prej vitit 2003, e ka përfshirë Serenën krah aktorëve Majkëll B Xhordan, Henri Golding dhe Xhonah Hill.

Në shkurt Uilliams lindi vajzën e vet dhe pati jo pak ndërlikime shëndetësore, por brenda pak muajsh u kthye në stërvitje dhe mbërriti në finalet e Uimbëldonit dhe US Open, të cilat i humbi, finalja e fundit kundër Naomi Osakas, ku pati një grindje të egër me arbitrin, duke e quajtur “hajdut”.

Kopertina e GQ ka krijuar debat të ashpër në lidhje me thonjëzat në fjalën Femër, por revista e shpjegoi me faktin se fjala ishte shkruar nga dizajneri Virxhil Abloh, i cili përdor thonjëza në punën e tij, siç bëri me veshjen e Serenës në US Open, ku shkruhej “Serena” në thonjëza.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online