VIDEO/ Intonimi i himnit të Shqipërisë! Rrënqethje nga Gjakova, figurat e kombit tonë ngrihen një nga një

“Kuqezinjtë e Jakovës” kanë përgatitur një koreografi spektakolare ditën e sotme. Kur nan dan vetëm një ditë nga Dita e Pavarësisë, në Gjakovë kanë treguar identitetin kombëtar në mënyrën më të bukur të mundshme.

Përpara nisjes së ndeshjes së basketbollit mes Vëllaznimit dhe Golden Eagle Yllit, figurat që ndihmuan në ndihmuan në çështjen kombëtare nisin të ngrihen një e nga një në momentin e intonimit të himnit të Shqipërisë. Të gjithë të pranishmit në sallë këndojnë në kor vargjet e himnit, duke ofruar momente rrënqethëse e mjaft patriotike./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online