Spektakolare/ Tifozët gjakovarë hapin banderolën e veçantë në tribuna, festojnë Ditën e Pavarësisë me figurat e shquara të kombit

Gjakova vazhdon të mbajë të ndezur frymën kombëtare. Pas vendosmërisë për të kënduar vetëm himnin kombëtar shqiptar, tashmë në pallatin e sportit shpaloset edhe banderola e veçantë në prag të Ditës së Pavarësisë.

Sot është luajtur ndeshja e basketbollit mes Vëllaznimit dhe Golden Eagle Yllit, gjatë së cilës në tribuna janë shfaqur disa nga figurat e shquara të kombit shqiptar. Janë plot 12 portrete figurash të njohura historike që janë shfaqur nga grupimi i tifozëve në sallën e basketbollit të Gjakovës. Një gjest që meriton duartrokitje./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online