Festë e madhe në Durrës, Teuta shpallet kampione e Shqipërisë

Teuta ka arritur që të shpallet kampione e Shqipërisë në basketboll. Ky sukses i arritur në sezoni 2021-2022 do të thotë shumë për durrsakët.

Ata arritën të mposhtin në finalen e katërt Vllazninë në Shkofër me shifrat 68-53 dhe fitore 3-1 në serinë e finaleve.

Një performancë e shkëlqyer e ekipit tonë, që dominoi kampionatin gjatë gjithë sezonit. Ky ishte titulli i dytë radhazi për “Djemtë e Detit”, që shfaqën potencialin edhe në Ligën Unike duke shkuar në final four.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KS Teuta (@k.s.teuta)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online