Çudira shqiptare! Amerikani bëri kosh me zhytje për spektakël, bie koshi dhe ndërpritet ndeshja

0

Trepçka ka fituar sfidën e katërt kundër Pejës mbrëmjen e sotme në sportin e basketbollit. Skuadra nga Mitrovica ka kaluar kështu me sukses gjysmëfinalen, pas rezultati 3-1. Gjatë këtij dueli ka ndodhur edhe një çudi shqiptare, e cila ka sjellë ndërprerjen e ndeshjes për disa çaste.

Basketbollisti amerikan, Gordon, ka bërë kosh me zhytje për të dhuruar më tepër spektakël. Por ndodhi ajo që më pak mund ta kishte menduar. Koshi bie përtokë dhe kjo sjell ndërprerjen e takimit, deri në momentin e krijimit të kushteve të duhura për të zhvilluar lojën./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.