Browsing Tag

Fiorentina

Kieza është novela italiane e radhës, Fiorentina vendos

Federiko Kieza është xhevahiri më i çmuar axurr. 21-vjeçari këtë vit me Fiorentinën na ka treguar se është një nga talentet më më cilësorë të Serie A dhe jo vetëm. Inter, Juventus dhe Bajern duan shërbimet e tij. Mediet italiane shkruajnë…

Kieza i shumëkërkuar, ylli i Fiorentinës pranon largimin

Federiko Kieza do të largohet nga Fiorentina këtë verë në kërkim të një eksperience të re, por dëshira e tij është që të qëndrojë në Serie A. 21-vjeçari ishte kapiten i Fiorentinës këtë sezon, ku ka bërë paraqitje të shkëlqyera. Kieza…

Pranë marrëveshjes, Fiorentinën e merr një miliarder

Ky sezon rezultoi i errët për Fiorentinën. Ekipi vjollcë gjatë pjesës së dytë të sezonit ishte pranë një rreziku të madh, që konsistonte me rënien nga Serie A. Fatmirësisht arritën të mbijetonin, duke përfunduar të 16-tët. Mungesa e…

Montela: Jemi ekip mazokist, por sot meritonim barazimin

Vinçenco Montela ka grumbulluar një rekord negativ prej pesë humbjesh dhe një barazimi që prej momentit që erdhi në krye të stolit të Fiorentinës, duke zëvendësuar Stefano Piolin. Në intervistën e dhënë për “DAZN”, trajneri i ekipit…

E ardhmja e Kiezës, trajneri Montela flet hapur

Trajneri i Fiorentinës, Viçenzo Montella ka folur për mediat para ndeshjes kundër Sasuolos, ku përveç takimit në fjalë, foli edhe për të ardhmen e yllit të skuadrës, Federiko Kieza. Sulmuesi italian kërkohet me ngulm nga skuadra e…

Bajerni përvesh mëngët, gati oferta e parë për Kiezën

Skuadra e Bajernit të Mynihut u eliminua nga Champions League që në fazën e 1/16-ve nga Liverpuli, duke humbur në të dyja sfidat përballë anglezëve. Si pasojë, te bavarezët kanë filluar të mendojnë për t’u përforcuar në sezonin e ardhshëm.…

Fiorentina “pa tifozë”, ultrasit me protesta masive!

Largimi i Stefano Piolit dhe emërimi i Monteles, mungesë transparence, klub që vetëm shet dhe nuk mban asnjë lojtar, shpenzon shumë pak, nuk lufton për asgjë serioze: Këto arsye kanë bërë që tifozët e Fiorentinës të organizohen dhe të bëjnë…

Fiorentina nuk humbet kohë, zyrtarizohet trajneri i ri

Stefano Pioli dha dorëheqjen nga Fiorentina gjatë ditës së djeshme. Palët u ndanë keq dhe nuk munguan polemikat dhe thumbimet mes tyre. Megjithatë, klubi nga Firence nuk ka humbur kohë dhe ka gjetur trajnerin e ri. Ai është Vinçenco…

Humbja e fundit fatale, Fiorentina mbetet pa trajner

Humbja e fundit ka qenë fatale për të ardhmen e trajnerit të Fiorentinës, që u mposht në shtëpi përballë Frozinones. Stefano Pioli ka dhënë dorëheqjen, ndërsa drejtuesit duhet të gjejnë trajnerin e ri. 53-vjeçarit i përfundonte kontrata…

Juve do me patjetër Kiezën, Fiorentina i vendos kushtin

Federiko Kieza kërkohet prej kohësh nga Juventusi. Italiani ka mrekulluar kampionët e Italisë me talentin e tij të padiskutueshëm. Fiorentina e di që ka në gjirin e saj një “thesar” dhe do mundohet të marrë maksimumin nga ylli i saj. Në…

Mbledhje emergjente te Fiorentina, pritet shkarkimi i Piolit

Humbja ndaj Frozinones nuk është përjetuar aspak mirë nga drejtuesit e klubit të Fiorentinës. Në një komunikatë të lëshuar para pak orësh, njoftohet se kupola drejtuese e klubet të takohet për të marrë një vendim të rëndësishë. Sipas…

Bajerni pazar te Fiorentina, synohet talenti italian

Drejtuesit e Bajernit të Mynihut po përgatiten të investojnë shuma të mëdha parash në merkaton e verës. Arjen Roben dhe Frank Riberi i kanë bërë valixhet gati dhe tani është koha për t’i dhënë një mundësi brezit të ri. Gjatë javëve të…

Mbyllen hetimet për Astorin, dy mjekë nën akuzë!

Javën e shkuar Seria A kujtoi Davide Astorin, i ndarë nga jeta një vit më parë, ndërsa sot prokuroria e Firences ka mbyllur hetimet për vdekjen e kapitenit të Fiorentinës. Sipas hetuesve, dy mjekë, Françesko Stagno e Xhorxhio Galan, janë…

VIDEO | Paqe në Firence, Muriel i mohon fitoren Lacios

Fiorentina dhe Lacio ndanë nga një pikë nga përballja e sotme në Firence. Skuadra e Simone Inzagit kreu një pjesë të parë të shkëlqyer, ku gjeti dhe avantazhin me atë Imobiles. Megjithatë, pjesa e dytë pa Fiorentinën të ngrinte ritmin.…

Fatkeqi Marko Pjaca, gjuri e tradhton sërish

Marko Pjaca është i pafat, pasi ka dëmtuar sërish ligamentin e gjurit. Fantazisit kroat i Fiorentinës mbyll kështu sezonin dhe ky është një lajm i keq për klubin vjollcë. Kjo është hera e dytë që Pjaca këput ligamentin dhe do të duhen më…

“Çfarë përmirësimi, Kieza është Mbape i ri!”

Fiorentina po zhvillon një sezon pozitiv dhe mbi të gjitha një futboll shumë të bukur. Ekipi nga Firence renditet në vendin e dhjetë me 36 pikë, ndërsa është një hap larg finalës së Kupës së Italisë. Ndeshja e parë e zhvilluar në shtëpi…