VIDEO | Juve zyrtarizon titullin, tetë vite dominim torinez në Itali

Juventusi është kurorëzuar zyrtarisht kampion i Serie A pas fitores me rezultatin 2 – 1 ndaj Fiorentinës. Në “Juventus Stadium” shpërtheu festa dhe eliminimi i pak ditëve më parë në Champions u la pas krahëve.

Në ndryshim nga viti i kaluar, ku rivalitetin me Napolin zgjati deri në javët e fundit, Juventusi shtyp çdo konkurrent këtë sezon, ndoshta dhe në saj të blerjes 100 milionë euroshe: Kristiano Ronaldo.

Ky është titulli i tetë radhazi për “Zonjën e Vjetër” dhe 34-ti në histori.

 

Juventus 2 – 1 Fiorentina
Shënues: Aleks Sandro 37’, Pezela 53’ (aug) / Milenkoviç 6’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online