VIDEO | Empoli dhe Veseli mbajnë gjallë shpresat , Fiorentina pa busull

0

Empoli dhe Frederik Veseli kanë marrë një triumf me shumë vlera në ndeshjen që u luajt mesditën e sotme ndaj Fiorentinës. Ishte Diego Farias heroi i takimit, i cili shënoi në minutën e 54-të golin e vetëm të takimit.

Kështu, ekipi i Veselit merr një tripikësh që e çon në kuotën e 32 pikëve, dy më pak se Udineze i vendit të 17-të, kur kanë mbetur edhe tri javë nga fundi i kampionatit. Ndërkohë, Fiorentina nga ana tjetër, duket krejtësisht pa busull, me vjollcët që marrin humbjen e tretë në tre sfidat e fundit në Serie A.

Ekipi i drejtuar nga Montela e sheh veten në vendin e 12-të, në kuotën e 40 pikëve. Javën e ardhshme, ekipi nga Firence pret Milanin në shtëpi, ndërsa Empoli udhëton në transfertë ndaj Sampdorias.

 

SERIE A

Empoli 1-0 Fiorentina
Shënues: Farias 54′

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.