Në Firence të fiksuar pas gjermanëve, gati transferimi i radhës

Fiorentina zyrtarizoi ditën e djeshme transferimin e Kevin Prins Boateng, por ish-lojtari i Milanit s’do të…

Mbyllet çështja e yllit zikaltër, ja skuadra e re

Ai po shqyrton ofertat brenda vendit, ku duket se ka gjetur zgjidhje.

Jo vetëm një “princ”, Fiorentina akord edhe me Naingolan

Fiorentina prezantoi sot Kevin Princ Boateng, i cili firmosi një kontratë 2-vjeçare. Trajneri Montela ka kërkuar…

Zyrtarizohet gjithçka, një “princ” zbarkon në Firence

Kevin Prins Boateng është zyrtarisht një lojtar i Fiorentinës. Ganezi ka kryer gjatë ditës së sotme…

“Princi” Boateng larg Sasuolos, gati firma me gjigantin italian

Kevin Prins-Boateng do të largohet nga skuadra e Sasuolos këtë verë, por jo nga Serie A.…

E kryer, Roma-Fiorentina gjejnë akord për shkëmbimin

Patrik Shik erdhi te Roma si një prej shpërthimeve të Serie A, por nuk paska qenë…

E ëndërrojnë në Itali, Riberi tundohet nga Serie A

Frenk Riberi është ndër lojtarët e lirë më të preferuar. Francezi i dha fund aventurës fantastike…

Rinovim dhe rritje rroge, Fiorentina “blindon” yllin e ekipit

Fiorentina nuk ka ndërmend të heqë dorë nga Federiko Kieza. Juventusi është gati të hapë thesin…

Merkato te Barça dhe një “gjigant” për sulmin, Fiorentina nuk përmbahet

Fiorentina është gati të godasë në merkato. Drejtuesit e klubit janë takuar në SHBA, aty ku…

Takohet me drejtuesit, shuhet dëshira bardhezi e Kiezës

Juventusi gati e kishte përfunduar transferimin e Federiko Kiezës, por ardhja e Roko Komisos në krye…

Takim me dy idhuj kuqezinj, talenti i Fiorentinës tregon emocionet

Mesfushori shqiptar i Fiorentinës Erald Lakti pati shansin të takonte Granit Xhakën dhe Shkodran Mustafin në…

VIDEO | Arsenalin e nderojnë talentet, Nketia befason me dopietë

Ndeshje e shkëlqyer për talentin me origjinë ganeze

“Ka shumë gënjeshtra përreth, De Rosi vendosi me ndjenjë”

Fiorentina ka udhëtuar drejt Nju Jorkut për të kryer fazën pregatitore. Prej atje ka folur trajneri…

Ngjeshje tek Interi, Fiorentina takim për mesfushorin

Mesfushori ka qenë objekt bisede në takimin mes drejtuesve

Inter nuk e do, mesfushori tenton rikthimin e madh

Borja Valero e ka humbur rolin e protagonistit te Interi. Konte nuk e sheh aspak spanjollin…

Montela i beson, 19-vjeçari shqiptar debuton me Fiorentinën

Erald Lakti spikati sezonin e kaluar me skuadrën Primavera të Fiorentinës, teksa ekipi i grupmoshave të…

Vetëm 5 milionë euro larg mesfushorit, Milani nis sprintin final

Takimi i sotëm do të jetë deçiziv për objektivin e madh të mesfushës

Serie A apo Premier Ligë? Baloteli ka një preferencë

Mario Baloteli është një lojtar i lirë. Edhe pse zhvilloi një fazë të dytë pozitive dhe…

“Juventusi ta harrojë Kiezën”, Fiorentina tenton legjendën meksikane

Federiko Kieza është një nga shpresat e mëdha të futbollit italian. Anësori ofensiv i Fiorentinës kërkohet…

Maldini rrit presionin, ditë deçizive për objektivin e mesfushës

Milani dhe Roma po garojnë mes tyre për shërbimet e Xhordan Veretu, mesfushorin e Fiorentinës. Drejtuesit…

“Luftë luzitane” për gardianin e Juves, prioritet është Serie A

Me ardhjen e Xhixhi Bufon, i hapet dera largimit të Matia Perin. Ky i fundit nuk…

Momenti i së vërtetës, Montela përzgjedh të riun shqiptar

Mesfushori shqiptar, Erald Lakti, spikati sezonin e kaluar me skuadrën Primavera të Fiorentinës, teksa ekipi i…

Roma “rrëmben” objektivin e Milanit, gati kontrata e re

Zbulohen detajet e transferimit

Gjithçka për Veretut, Milani ka një propozim interesant

Xhordan Veretut është objektivi i radhës në Milano dhe të gjitha organizmat e klubit janë përqëndruar…

Nuk heq dorë nga francezi, Milani “sakrifikon” dy lojtarë

Milani po kërkon një mesfushor kualitativ dhe i është rikthyer pistës Zhordan Veretu. Francezi i Fiorentinës…

Presidenti i ri i Fiorentinës s’ka durim, shet portierin e talentuar

Te Fiorentina, ka nisur një epokë e re. Klubi ka kaluar këtë verë në pronësinë e…

Komiso përgatit dhuratën e parë, një emër i madh për Fiorentinën

Roko Komiso është gati t’iu dhurojë një surprizë të bukur tifozëve të Fiorentinës. Objektivi i madh…

Mesfushori pranë largimit nga Milani, e do Montela në Firence

Trajneri i vjollcëve, Vinçenso Montela e njëh mjaft mirë mesfushorin

“Nuk jetohet pa ëndrra, do luftojmë për titull”, Komiso çon peshë tifozët

Të gjithë shpresat dhe ëndrrat e tifozëve të Fiorentinës janë varur te Roko Komiso. Presidenti i…

Juventusi tregon forcën, merr me “dhunë” yllin italian

Ardhja e një pronari si Roko Komiso ja ka vështirësuar jo pak Juves punën për të…

Fiorentina merkato te Milani, synon zbulimin e Montelës

E ardhmja e Patrik Kutrones me Milanin është në dyshim. Kontrata i përfundon në vitin 2023,…

Më shumë se një ide, Baloteli pranë rikthimit në Serie A

Të gjithë tifozët e Fiorentinës janë kuriozë të shohin ekipin që do të ndërtojë Roko Komiso.…

Komiso “presion” Juventusit: Harrojeni Kiezën, s’e shes as për 100 milionë

Federiko Kieza kërkohet nga shumë klube të ndryshme. Juventusi dhe Interi e tentojnë në Itali, por…

“Ne jo si Milani, ju tregoj ëndrrën time dhe të Fiorentinës”

Roko Komiso nuk e fsheh ambicien e tij. Presidenti i ri i Fiorentinës e di që…

Fiorentina tenton rikthimin e madh, Batistuta: Kam vetëm një kusht!

Blerja e Fiorentinës nga manjati Roko Komiso ka rikthyer shpresat në Firence. Tifozët kanë nisur të…

Pasuesi i Ramsej, Arsenali piketon francezin e Serie A

Arsenali thuhet se ka i bërë një ofertë zyrtare Fiorentinës për transferimin e mesfushorit francez, Xhordan…

Gatuzo bind si trajner, manjati amerikan i beson ringritjen e klubit

Gatuzo është shkarkuar nga Milani dhe është i papunë. Trajneri italian është në pritje të ofertave…

Fiorentina synon “blindimin” e Kiezës, zbulohet plani i Komisos

Roko Komiso e ka të qartë detyrën e parë që duhet të bëjë si presidenti i…

E ardhmja e Kiezës, presidenti i ri thotë fjalën e fundit!

Fiorentina është e gatshme të dyfishojë rrogën e Federio Kiezës, në mënyrë që të bindë sulmuesin…

Presidenca e re ndikon në merkato, Kieza “prangoset”

Familja Dela Vale e shiti klubin e Fiorentinës dhe presidencën e klubit vjollcë e mori biznesmesni…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online