Browsing Tag

Barca

VIDEO | Barça shmang hapat fals, një penallti i jep tri pikët

Barcelona ka bërë detyrën duke mundur në “Camp Nou” Real Vajadolidin me rezultatin minimal 1 – 0. Golin për katalanasit e shënoi Leo Mesi me anë të një 11-metërshi. Kampionët në fuqi të La Ligës vinin nga dy barazime radhazi dhe në ndeshjen…

VIDEO | E pamundura ndodhi, e majta e Mesit është katastrofë

E kemi parë me qindra herë momentin kur Lionel Mesi i vetëm përballë portierëve nuk tregon mëshirë me të majtën e tij. Asnjë lojtar nuk të jep aq siguri para porte sesa “pleshti” kur bëhet gati të gjuajë me këmbën e tij të preferuar...…

Kur Mesi bëri trajnerin, Suarez vërteton legjendën urbane

Në Spanjë qarkullonte prej vitesh një legjendë urbane, ku thuhej se Mesi kishte vendosur gjatë një ndeshje, që të bëhej një ndryshim në skemën e sulmit, e gjitha kjo e bërë pa konsultën e trajnerit të atëhershëm Luis Enrike. Sulmuesi i…

Barça ia hedh paq, shorti i çerekfinales e çon në Andaluzi

Barcelona nuk do të eliminohet nga turneu i Kupës së Mbretit. Skuadra katalanase rrezikonte përjashtimin nga ky kompeticion, pasi aktivizimit të mbrojtësit Huan “Çumi” Brandaiz në takimin e parë të turit të 1/16-ave. Lojtari i ekipit…

Barcelona për rekord, gjysmë miliardë euro në rroga

Barcelona kryeson renditjen e klubeve me pagat më të mëdha në planet. Në një studim të bërë nga kompania e auditmit “KPMG”, është zbuluar se katalanasit shpenzuan 562 milionë  euro për rroga gjatë vitit 2018. Barcelona bëhet klubi i parë…

VIDEO | Barça merr tri pikët, Mesi vendos rekordin historik

Barcelona mundi me rezultatin 3 – 0 Eibarin dhe vazhdon të mbajë pesë pikë larg ndjekësit e Atletiko Madrid. Suarez ishte lojtari më i mirë i takimit me dy gola dhe një asist, por skenën e merr sërish Leo Mesi, i cili me finalizimin e tij…

Barcelona paralajmëron sulmuesin: “Rinovo ose nuk luan”

Barcelona po zhvillon një sezon brenda pritshmërive, teksa kampionët në fuqi të La Ligas, vazhdojnë të mbajnë kreun e kampionatit spanjoll me pesë pikë diferencë nga ndjekësit e Atletiko Madridit. Megjithatë, jo gjithçka po shkon vaj te…

Goditje e rëndë për Barcelonën, mbrojtësi mbyll sezonin

Epidemia e dëmtimeve që ka kapur klubin e Barcelonës nuk po ndalet. Lojtari më i fundit që ka i është drejtuar infermierisë është mbrojtësi Samuel Umiti. Francezi ishte programuar të luante në takimin e djeshëm ndaj PSV-së, por shqetësimet…

Spaleti me mendjen te Barça, ndaj Xhenoas ka rotacione

Interi do të presë Xhenoan në San Siro në orën 14:00. Trajneri i ekipit zikaltër Luçiano Spaleti i duhet të marrë me doemos tri pikët, por në të njëjtën kohë s’duhet harruar edhe përballja në fundjavë ndaj Barcelonës, ku një humbje do të…