Nepotizëm i pastër, agjenti i De Jong i siguron të birit kontratë me Barcelonën

Transferimi i Frenki De Jong i kushtoi Barcelonës plot 75 milionë euro. Megjithatë, përveç shumës së majme klubi katalanas ka plotësuar dhe një tekë të agjentit të futbollistit holandez, Ali Dursun.

Krahas firmës me De Jong pjesë e Barcelonës u bë dhe djali i adoptuar i Dursun, qendërmbrojtësi, Majk van Beijnen, i cili ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me skuadrën B të kampionëve të Spanjës.

Majk van Beijnen

Rastet ku agjentët bëjnë marrëveshje të tilla janë të shumta. Një ndër rastet më të famshme është ai i Kakas, i cili  bindi drejtuesit e Milanit për t’i dhënë një kontratë vëllait të tij Digao, të njëjtën gjë bëri dhe Xhanluixhi Donaruma më vëllain e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online