Gjigandët e Europës me sytë nga lindja, synohet “Mesi japonez”

Një sërë klubesh evropiane janë vënë në ndjekje të talentit japonez Takefusa Kubo. 18-vjeçari aktivizohet me klubin e Tokios në ligën e parë japoneze, ku nga fillimi i sezonit ka qenë një titullar i padiskutueshëm.

Kubo ka qenë në të shkuarën pjesë e akademisë së Barcelonës, por kjo gjë u bë në shkelje të rregullores së FIFA-s, çka detyroi atë dhe dhjetra fëmijë të tjerë që të riktheheshin në vendet e tyre të origjinës.

Nëse katalanasit duan ta rikthejnë në klub mesfushorin me tipare sulmuese do të jetë një operacion i kushtueshëm, pasi drejtuesit e Tokios nuk pranojnë të negociojnë poshtë klauzolës prej 8 milionë eurosh që është vendosur në kontratën e lojtarit.

https://www.youtube.com/watch?v=D2murVGwZmE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online