Browsing Tag

Ajax

Ajaksi në garë për tripletën, federata i vjen në ndihmë

Askush nuk do e besonte se Ajaksi do të gjendej në luftë për tripletën në fund të muajit prill. Ja që futbolli nuk rresht kurrë së surprizuari. Ekipi i famshëm nga Amsterdami ka zhvilluar një sezon të madh deri tani, mbi të gjitha nëpërmjet…

Arsenali gjen zëvendësuesin e Ramsej te Ajaksi

Aron Ramsej do t’i bashkohet Juventusit me parametra zero në sezonin e ardhshme dhe mesfushori uellsian do të lërë një hapësirë të madhe te skuadre e Arsenalit. Si pasojë, “Topçinjtë” kanë nisur punën për të gjetur pasuesin e tij. Sipas…

Oraret zyrtare, ja kur luhen gjysmëfinalet e Champions-it

Uefa ka publikuar ditën e sotme datat dhe oraret e ndeshjeve të fazës gjysmëfinale të Champions League. Takimet e para do të zhvillohen pas dy javësh më 30 prill dhe një maj, ndërsa ndeshjet ditë janë vendosur më datë 7 dhe 8 maj.…

Të gjithë pas Neres, klubi anglez ofron 40 milionë euro

David Neres po kalon sezonin e tij më të mirë në karrierë, pasi me fanellën e Ajaksit, ka bërë paraqitje të shkëlqyera. Numri 7 i ekipit holandez është objektiv i shumë skuadrave të njohura europiane, por ekipi që duket më afër tij, duket…

Juve-Ajaks: Formacionet e mundshme, Alegri befason në mbrojtje

Juventusi pret Ajaksin në “Allianz Stadium” në ndeshjen e kthimit çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë në Holandë. Alegrit do t’i duhet të bëjë pa shërbimet e Kielinit dhe Mandzukiç, ndërsa Ajaksi vjen me…

Alegri e nis ditën keq, De Jong mban pezull Ajaksin

Juventusi do të presë mbrëmjen e nesërme Ajaksin në “Allianz Stadium”, për të luajtur aktin e dytë të çerekfinaleve. Kur na ndan vetëm një ditë nga sfida, ekipet kanë nisur të bëjnë llogaritë për formacionin dhe gjërat kryesore që…

VIDEO: Huntelaar, 3 gola dhe rekord në Holandë!

Quhet Klaas-Jan Huntelar, është 35 vjeç dhe prej 2 dekadash ka vetëm një detyrë: të shënojë gola. E bën mirë, shumë mirë. Aq mirë, saqë luan ende rregullisht tek Ajaksi i tij, aty ku tashmë thyen edhe rekorde. Sot Ajaksi mund 6-2…

VIDEO | Ronaldo uron Nurin, video-mesazh prekës i portugezit

Juventusi do të luajë mbrëmjen e nesërme përballë Ajaksit, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Chmpions League. Në kuadër të ndeshjes, Kristiano Ronaldo ka bërë një video prekëse, ku i ka dedikuar disa fjalë Abdelhak Nurit.…