Emër i ri për Realin, nis sulmi për “tulipanin” e Ajaksit

Kristian Eriksen dhe Pol Pogba janë objektivat e mëdha të Real Madrid për mesin e fushës, por akoma nuk asnjë akord me ndonjërin prej këtyre lojtarëve. Duke qenë në kushte të tillë, Zidan ka hedhur sytë drejt një tjetër mesfushori.

I preferuari i trajnerit francez quhet Doni Van de Bek. 22-vjeçari holandez ka një kontratë deri në vitin 2022 me Ajaksin dhe kartoni i tij vlerësohet rreth 50-60 milionë euro.

Sipas raportimeve të “The Telegraaf”, negociatat mes palëve kanë nisur dhe janë në rrugë të mbarë. Vetë lojtari ndihet i nderuar nga interesimi i “Los Blancos” dhe është gati të transferohet në Madrid.

Florentino Perez është gati të paguajë kampionët e Holandës, ndërkohë që duhet gjetur edhe akordi me mesfushorin ofensiv. Van de Bek shënoi 17 gola gjatë sezonit të kaluar me Ajaksin dhe numëron pesë ndeshje të zhvilluara me kombëtaren tulipane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online