Xhaka shkëlqen si mbrojtës, Bazeli eliminon PSV-në nga Champions-i

Bazeli ka mposhtur 2-1 PSV-në në sfidën e kthimit dhe janë zviceranët ata që kalojnë në…

Xhaka: Sebajos lojtar klas, krenar që jam kapiten i Arsenalit

Granit Xhaka me shumë gjasa do të jetë lideri kryesor i Arsenalit këtë sezon, me mesfushorin…

Takim me dy idhuj kuqezinj, talenti i Fiorentinës tregon emocionet

Mesfushori shqiptar i Fiorentinës Erald Lakti pati shansin të takonte Granit Xhakën dhe Shkodran Mustafin në…

Kosielni i bën nder Xhakës, klubi gati ta gradojë

Granit Xhaka e ka provuar në jo pak raste të veshë shiritin e kapitenit te skuadra…

Lider dhe idhulli i tifozëve, Xhaka gati për sezonin e ri

Taulant Xhaka ka luajtur 10 sezone deri më tani në elitën zvicerane, ku në tetë edicione…

Taulant Xhaka lider në Zvicër, Bazeli e “gradon”

Taulant Xhaka është një nga lojtarët më të rëndësishëm te skuadra e Bazelit, tek e cila…

Shkëmbimi Kesi-Torreira, “çelësi” është Granit Xhaka

Po flitet prej disa ditësh për një shkëmbim të bujshëm mes Arsenalit de Milanit për dy…

Xhaka dhe Rashica përkujtojnë Vokrrin: Kosova ka humbur një legjendë!

Granit Xhaka dhe Milot Rashica janë në Prishtinë, ku zhvilluan një ndeshje miqësore mes tyre. Dy…

Interesi i Interit, festimi me shqiponjë dhe sukseset Kosovës: Flet Granit Xhaka

Granit Xhaka ishte një ndër iniciatorët e “lojës së yjeve”. Ndeshja e zhvilluar sot në “Fadil…

Xhaka-Rashica dhurojnë spektakël, ndeshja e luksit mbyllet në paqe

Granit Xhaka dhe Milot Rashica, dy nga yjet më të futbollit shqiptar, organizuan një ndeshje miqësore…

Xhaka vs Rashica, ekipet e mbushura me personalitete nga çdo fushë

Granit Xhaka dhe Milot Rashica do të vihen përballë njeri-tjetrit të shtunën, ora 20:00, në stadiumin…

Shqipëria, Kosova dhe e ardhmja e Taulantit: Flet Granit Xhaka

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, është sot i pranishëm në “Elbasan Arena” për të ndjekur ndeshjen…

Interi aktiv në merkato, ka ofertën gati dhe për Xhakën

Granit Xhaka mund të vazhdojë karrierën e tij në Serie A. Mesfushori me origjinë shqiptare sapo…

Intervista për Blick, Zvicra dhe… kartonët e verdhë: Rrëfehet Xhaka

Taulant Xhaka, mesfushori i kombëtares shqiptare të futbollit, ka bërë shumë ndeshje të mira këtë sezon…

Xhaka i sinqertë: Mendojmë vetëm për kampionatin, kjo fundjavë vendos shumë

Europa League sjell kujtime të këqija tek Arsenali. Një vit më parë ky trofe ishte “treni…

VIDEO | Sadiku mrekullon Zvicrën, shijoni “perlën” e bomberit shqiptar

Armando Sadiku i ka siguruar Luganos një pikë shumë të çmuar në transfertën ndaj “gjigantëve” të…

Arsenali mbetet pa shqiptarë, Mustafi dhe Xhaka me valixhe në duar

Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi po mbyllin sezonin e tyre të tretë te Arsenali. Mustafi u…

Xhaka një histori suksesi tek Arsenali, tani ka fituar zemrat e tifozëve

Granit Xhaka nuk pati një fillim të lehtë tek Arsenali. Futbollisti shqiptar u ble për 30…

Xhaka: Jam ambicioz, Arsenali s’ka pse të jetë ndalesa ime e fundit

Granit Xhaka ka dhënë një intervistë për medien zvicerane “tagblatt”, ku ka folur në lidhje me…

Shqiptari i parë i Zvicrës, Milaim Rama tregon rrugëtimin e tij

Prej vitesh përfaqësuesja zvicerane ka në gjirin e saj lojtarë me origjinë shqiptare. Megjithatë i pari…

VIDEO | Djaloshi që i ndryshoi jetën Xhakës, historia prekëse e vogëlushit Julian

Granit Xhaka është një lojtar që pëlqehet shumë nga tifozët, sidomos nga ata të Borusia Myshengladbahut,…

Emeri elozhe për Xhakën: Specialist, De Gea nuk kishte faj

Trajneri i Arsenalit, Unai Emeri i ka thurur elozhe mesfushorit me origjinë shqiptare, Granit Xhakës. Pas…

Merr fund magjia Solskjaer, Arsenali e mposht me… De Gean!

Arsenali ka marrë një fitore shumë të rëndësishme sa i takon luftës për një vend mes…

“XhakaBoom!” Granit Xhaka shënon supergol kundër De Geas (VIDEO)

David De Gea konsiderohet si portieri më i mirë në botë për momentin, por ajo që…

Sherr te Bazeli mes trajnerit dhe lojtarit serb, “fajin” e ka Xhaka

Taulant Xhaka është adaptuar në një pozicion të ri te Bazeli, pasi trajenri Marsel Koller e…

Zhegrova debuton në Zvicër, Lenjani spikat me asist te Sioni

Edon Zhegrova ka debutuar me fanellën e Bazelit në përballjen e sotme kundër Ksamaksit. Skuadra e…

“Mallkimi” i dëmtimeve te Arsenali prek edhe shqiptarët

Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka janë dy shqiptarët që luajnë për skuadrën e Arsenalit në Premier…

FOTO | ‘10yearsChallenge’ nxjerr zbuluar “besnikun” Xhaka

Taulant Xhaka po luan prej shumë vitesh si pjesë e kombëtares shqiptare të futbollit dhe është…

VIDEO | Totenhemi eliminon Arsenalin, dështon “eksperimenti” me Xhakën

Totenhem ka kaluar në gjysmëfinalen e turneut “Carabao Cup”, duke mundur në derbin e Londrës së…

VIDEO | Xhaka i papërmbajtshëm: As që më plas fare!

Ndeshja e së shtunës midis Lucernës dhe Bazelit u shoqërua me shumë tension midis lojtarëve të…

Xhaka: Botërori Zvicrës mori fund pas ndeshjes me Serbinë

Granit Xhaka është rikthyer të flasë për ecurinë dhe ngjarjet që shoqëruan Botërorin e përfaqësueses zvicerani.…

Xhaka: Trajneri është shefi, por në fushë luajmë ne lojtarët

Taulan Xhaka ishte përgjegjës te goli i pësuar, por mesfushori tregon se përgjegjës janë lojtarët dhe…

Granit Xhaka: Pretendojmë një nga katër vendet e para!

Granit Xhaka po bën mirë me Arsenalin e tij. Unai Emeir ka besim te lojtari me…

Kololli gol dhe asist në fitoren e Zyrihut, Lenjani humbet ndaj ish-skuadrës

Benjamin Kololli ka zhvilluar një ndeshej spektakolare në fitoren 5 – 2 të Zyrihut në trasnfertën…

Humbja me Bazelin, Seferi me dedikim për Xhakën

Uinterthur u mund minimalisht dy ditë më parë nga skuadra e Bazelit, sfidë kjo e vlefshme…

Lenjani “njeriu asist”, Albian Ajeti sërish protagonist te Bazeli

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Emir Lenjani, ka zhvilluar një ndeshje mjaft të mirë me Sionin, teksa…

Ndeshje e veçantë për Granit Xhakën, 100 ndeshje me “topçinjtë”

Granit Xhaka luan edicionin e tij të tretë në Angli, ku aktivizohet nën fanellën e Arsenalit.…

“Xhakaboom”, Arsenali prezanton të paparashikueshmin

Granit Xhaka nuk është se shquhet si ndonjë “gjahtar” zone për golin, kjo për faktin e…

Heroi Taulant Xhaka: Goli, me porosi nga babai

Taulant Xhaka bëhet heroi i papritur i Shqipërisë, sepse kundër Izraelit shënoi një gol të artë,…

Xhaka ritakohet me kartonët e kuq, i mjaftojnë 45 minuta

Taulant Xhaka ka lënë Bazelin me 10 lojtarë në ndeshjen ndaj Thunit. Mesfushori i kombëtares shqiptare,…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online