“XhakaBoom!” Granit Xhaka shënon supergol kundër De Geas (VIDEO)

0

David De Gea konsiderohet si portieri më i mirë në botë për momentin, por ajo që Granit Xhaka i bëri sot vë në diskutim këtë fakt. Mesfushori shqiptar e nisi titulalr sfidën kundër Mançester Junajtid dhe i dha avantazhin skuadrës së Arsenalit, në minutën e 11’ të sfidës.

Pasi merr një pasim nga Lakazet, Xhaka nuk mendohet dy herë dhe lëshon një të majtë të hidhur nga 30 metra distancë, duke lënë të shokuar David De Gean, i cili u “tradhëtua” nga lëvizja e topit në ajër.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.