Ndeshje e veçantë për Granit Xhakën, 100 ndeshje me “topçinjtë”

0

Granit Xhaka luan edicionin e tij të tretë në Angli, ku aktivizohet nën fanellën e Arsenalit. Mesfushori me origjinë shqiptare, por që luan për përfaqësuesen e Zvicrës luan ndeshjen e tij të 100 me skuadrën e “topçinjve”.

Arsenal po luan në këto momente ndaj Evertonin dhe vetë klubi pak minuta para se të niste ndeshja ka zgjedhur “tëitter”-in për të njoftuar se do të jetë një ndeshje e veçantë për Xhakën.

Gjatë aventurës me Arsenalin Xhaka ka arritur që të realizojë dhe 8 gola në të gjitha garat. Ndeshjen e sotme 25-vjeçari e ka nisur nga minuta e parë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.