Xhaka ritakohet me kartonët e kuq, i mjaftojnë 45 minuta

0

Taulant Xhaka ka lënë Bazelin me 10 lojtarë në ndeshjen ndaj Thunit. Mesfushori i kombëtares shqiptare, u ndëshkua me dy të kartonë të verdhë gjatë pjesës së parë të takimit për shkak dy ndërhyrjeve të gabuara. Hera e fundit që mesfushori kishte lënë fushën e lojës pas ndëshkimit me të kuqe datonte në marsin e 2017-ës.

Edhe pse me 10 lojtarë, Bazeli arriti të dominonte takimin, por goli i fitores nuk erdhi dhe sfida u mbyll barazim 1-1. Rivalët e Jang Bojs kanë krijuar një diferencë prej 9 pikësh kur janë zhvilluar vetëm 6 javë kampionat.

 

Renditja e Superligës Zvicerane/ Java e 6-të

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.