Browsing Tag

Xhaka

Bie pista Nzonzi, Roma hedh sytë nga Xhaka

Një mesfushor qendre duket se do të jetë përforcimi i fundit i skuadrës së Romës. Largimi i Naingolanit drejt Interit, mosha e vjetër e kapitenit De Rosi dhe paraqitjet e dobëta të francezit Maksim Gonalon kanë detyruar drejtuesit e klubit…

Arsenali përforcon mesfushën, rritet konkurrenca për Xhakën

Pak ditë më parë Arsenali kreu transferimet e dyshes së mesfushorëve Lukas Torreria dhe Mateo Genduzi për një shumë totale prej 40 milionë euro. Por, drejtuesit e “Topçinjve” janë gati t’i bëjnë një tjetër dhuratë teknikut Emeri para se të…

Taulant Xhaka është zyrtarisht i…  “zënë”

Ditë e veçantë për mesfushorin e Kombëtares Shqiptare, por dhe të Bazelit. Taulant Xhaka tashmë është zyrtarisht “i zënë”. Djali i madh i familjes Xhaka është fejuar ditën e djeshme dhe diçka të tillë është bërë dhe publike. Vëllai i tij,…

Është momenti i Xhakës, sërish në “top11”

Taulant Xhaka është në një moment fantastik, sepse javën e shkuar ishte më i miri në fushë dhe i shënoi CSKA Moskës, ndërsa në fundjavë shkëlqeu sërish në fitoren 2-1 që Bazeli arriti në fushën e vet ndaj Tunit. Fitorja ka ngjitur në…

Lenjani e Kukeli titullarë, Xhaka jashtë

Sioni barazoi sot 1-1 me Lucernën, me dy gola të shënuar që në pjesën e parë, ku pati edhe një karton të kuq për portierin rezervë të Sionit, që po ofendonte arbitrin nga stoli. Ermir Lenjani dhe Burim Kukeli luajtën 90 minuta, me të parin…

Xhaka-Panuçi, tjetër takim!

“Sport Ekspres” zbulon prapaskenat: lojtari kontakton me trajnerin e kombëtares, për të sqaruar keqkuptimin. Por, vendimi final mbetet i italianit. Ja si shkuan gjërat në të vërtetë Anton Cicani Të gjithëve na ka ndodhur të gabojmë,…

Bazeli fiton, por Xhaka po kthehet në çështje

Është një ndër veteranët e Bazelit, por duket se me trajnerin e ri Rafael Viki nuk i ka punët mirë. Taulant Xhaka është një nga zëvendëskapitenët e Bazelit dhe pretendon të marrë shiritin, por ndërkohë ka dy ndeshje që e nis nga stoli.…

Reagon Xhaka: I gatshëm për Shqipërinë!

Menjëherë pas lajmit se trajneri i Shqipërisë, Kristian Panuçi, është shpërfillur nga Taulant Xhaka në vizitën që italiani ka pasur në Bazel, shoqëruar edhe nga Ervin Bulku, ka reaguar mesfushori i skuadrës zvicerane dhe kombëtares, më një…

E BUJSHME/ Xhaka refuzoi të takonte Panuçin!

Skandal, vetëm kështu mund të quhet ajo që ka ndodhur dje në Bazel dhe ka vetëm një fajtor, Taulant Xhakën. “Sport Ekspres” zbulon se mesfushori nuk është takuar dje me Kristian Panuçin, i cili ishte në Bazel enkas për ta takuar.…

Misioni i parë, Panuçi kthen Xhakën në kombëtare

Pas muajsh të tërë debatesh e akuzash në distancë me Xhani De Biazin, Taulant Xhaka duket se do të kthehet në kombëtare. Mesfushori e kishte deklaruar qartë: Sa të jetë De Biazi, nuk kthehem më! U tha, u bë, sepse sot në Bazel ka qenë…

“Gashi dhe Xhaka kërcënuan me largim që para Francës”

Një zbulim i bujshëm nga Xhani De Biazi, i cili me sa duket pak nga pak do të fillojë të flasë hapur në lidhje me kombëtaren kuqezi, pas largimit nga stoli i Shqipërisë. Në një intervistë ekskluzive për Supersportin, De Biazi ka zbuluar…

Xhaka, një mesazh për De Biazin

Taulant Xhaka nuk është më pjesë e kombëtares shqiptare dhe e ka bërë të qartë se nuk do të kthehet për sa kohë në drejtim do të jetë Xhani De Biazi. Mesfushori la grumbullimin e kombëtares para miqësores me Bosnje-Hercegovinën pas…