VIDEO | Interi fiton falë penalltive, mposht Totenhemin

Interi ka arritur të triumfojë vetëm nga penalltitë kundër Totenhemit. Ndeshja e vlefshme për “International Champions…

Junajtid “flirton” me Dibalan, Totenhemi i vjedh objektivin kryesor

Mançester Junajtid është gati të firmosë me Dibalan, por duket se po u ikën nga duart…

Po “djeg” veten në Torino, Dibala do jetë bomba e radhës në merkato

Juventusi për momentin është një prej ekipeve më të kompletuar në botë. Ka lojtarë me shumicë…

VIDEO | Junajtid mposht Totenhemin, e nderon një 19-vjeçar

Mançester Junajtid ia ka dalë të mposhtë Totenhemin në miqësoren e International Champions Cup. 2-1 triumfuan…

Gati 90 milionë euro, oferta e Totenhemit befason Juven

Totenhemi theu një rekord gjatë sezonit të kaluar. Investimet marramendëse në stadium ndikuan në merkato dhe…

“Ma sill anglezin në ekip”, kërkesa e Sarrit vë Paratiçin në lëvizje

Mauricio Sarri ka një dëshirë për repartin e mbrojtjes. Trajneri i Juventusit kërkon një përforcim për…

VIDEO | Spurs mposhtin Juven: Kryevepër e Kejn, shënon golin e vitit

Mauricio Sarri e ka nisur me një humbje aventurën e tij në krye të Juventusit. Miqësore…

VIDEO | Juve-Totenhem e çmendur, 3 gola brenda nëntë minutash!

Juventusi e ka nisur pjesën e dytë kundër Totenhemit me një marsh ndryshe. Bardhezinjtë ju ka…

VIDEO | Zhbllokohet ndeshja, një gabim ndëshkon Juven

Janë dashur të kalojnë 31 minuta për t’u zhbllokuar sfida midis Juventusit dhe Totenhemit. Anglezët kanë…

Nis epoka Sarri, Juventusi dhe Totenhemi zgjedhin titullarët

Juventusi është gati të shkruajë një kapitull të ri me Mauricio Sarrin në pankinë. Ish-trajneri i…

Atletiko e pandalshme, gati të “rrëmbejë” trurin e Totenhemit

Atletiko Madrid është një ndër klubet më aktive në merkato. “Colchoneros” kanë ndryshuar shumë, emra të…

Kejn: Finalen s’do e shoh kurrë në video, do rikthehemi sërish

Totenhemi arriti për herë të parë në historinë 136-vjeçare të klubit të luante një finale Champions…

Interesim serioz, Hysajn e do surpriza e Champions Ligës

Kieran Tripier la Totenhemin për t’u transferuar tek Atletiko Madrid. 28-vjeçari firmosi një kontratë 3-vjeçare dhe…

Arsenal fiton derbin e merkatos, “rrëmben” dy objektivat e Totenhemit

Arsenal-Totenhem është një ndër derbet më të zjarrta të Londrës. Tifozeritë urrehen me njëra-tjetrën dhe rivaliteti…

“Totenham apo Juventus? Zaniolo nuk është në shitje!”

Italia pas një periudhe të errët duket se po nxjerr një brez me plot talente, që…

Poçetino: Dhimbje e përjetshme, humbja e finales nuk harrohet

Mauricio Poçetino dhe Totenhemi i tij zhvilluan një sezon fantastik. Ata arritën për herë të parë…

Roma e shtyn drejt Premier Ligës, Zaniolo në pritje të… Juventusit

Nikolo Zaniolo është pranë largimit nga Roma. Dy janë alternativat për të ardhmen e mesfushorit italian:…

Bajern hedh sytë në Veri të Londrës, do yllin e Totenhem

Bajern ka sjellë Pavard dhe Hernandes në mbrojtje, por nuk mjatfohen me kaq. Hënes dhe Rumenige…

Interesim nga Premier Liga, katër klube pas Strakoshës

Tomas Strakosha është një nga pikat më të forta të Lacios dhe kombëtares shqiptare. 24-vjeçari e…

Poçetino “hakmerret” ndaj Klopit, siguron lojtarin e Spanjës

Totenhemi është gati për goditjen e radhës në merkato. Pasi siguruan shërbimet e Xhek Klark nga…

Arrihet marrëveshja, Totenhemi i plotëson dëshirën Poçetinos

Vjet nuk kryen asnjë lëvizje, por kjo është një verë ndryshe për Totenhemin. Tangui Ndombele është…

E kryer: Pas Ndombele, Totenhemi siguron talentin e radhës

Totenhem më në fund ka filluar të lëvizë në merkato. “Spurs” janë në thatësirë që nga…

Juventusi “përplaset” me Napolin, objektivi i përbashkët në merkato

Juventusi dhe Napoli janë përplasur në merkato. Të dy klubet kërkojnë një mbrojtës të djathtë dhe…

Ndryshim plani: Reali tërhiqet, Eriksen drejt Serie A?

Kristian Eriksen dhe Real Madrid i janë larguar njëri tjetrit. Spanjollët janë lodhur nga rezistenca dhe…

Kërkohet nga 7 skuadra, sulmuesi i Totenhemit duhet të vendosë

Kërkohet nga 7 skuadra, sulmuesi i Totenhemit duhet të vendosë

Kushti i Totenhemit: Reali do Eriksen? Dakord, nëse na jep këtë lojtar!

Kristian Eriksen është një nga objektivat e Realit në merkato. Zinedin Zidan e pëlqen shumë organizatorin…

Zidan “urdhër” për blerjen e organizatorit, Reali përgatit ofertën tunduese

Real Madrid nuk ka ndërmend të ndalet në merkato. Perez dëshiron t’i plotësojë dëshirën trajnerit Zidan,…

Eriksen drejt largimit, Poçetino gjen zgjidhje te një gjerman

Kristian Eriksen po kërkohet nga Reali i Madridit dhe “regjisori” danez është pranë kalimit në La…

Gati të bëhet “Djall”, një belg për mesfushën e Junajtid

Junajtid e ka vendosur se së pari duhet të stabilizojë mesfushën. Pas afrimit të Daniel Xhejms…

Nuk i përshtatet filozofisë së Sarrit, piketohet zëvendësuesi i Kanselos

Ardhja e Sarrit në “Allianz Stadium” mund të përkthehet edhe me largimin e disa lojtarëve. Zhoao…

Finalja nis jashtë fushe: Sherr, arrestime dhe të plagosur në Madrid

Mijëra anglezë kanë “pushtuar” Madridin. Tifozë të Liverpulit dhe Totenhemit kanë nisur të zbarkojnë në kryeqytetin…

Rritet adrenalina e finales, Ronaldo guxon me parashikimin e duelit anglez

Atmosfera në kampet e Liverpulit dhe Totenhemit është në kulm. Ekipet po merren me detajet e…

Nga e ardhmja te Kejn, Poçetino: Çfarë ndjesie të jesh në majë, finalen e vendosin… emocionet!

Mauricio Poçetino dhe Totenhemi i tij janë gati për finalen e Champions Ligës. Hera e parë…

“Vendos pas finales. Dua të di planin e Totenhemit, kam një mesazh për ta”

E ardhmja e Mauricio Poçetinos është në dyshim. Trajneri argjentinas preferohet nga klube të ndryshme, kryesisht…

Reali mohon akuzat e Poçetinos: Gënjen, nuk kemi marrë asnjë kërkesë

Gjatë një prononcimi për “Radio Marca”, Mauricio Poçetino u shpreh se i kishte bërë një kërkesë…

Murinjo: Finalet angleze speciale, kjo do ishte e rëndë për Klop!

Liverpuli dhe Totenhemi do të përplasen mes tyre me datë 1 qershor në finalen e madhe…

“Qesharake të heqësh dorë nga Bejl, ju zbuloj dëshirën e tij të madhe”

Reali i Madridit e mbylli sezonin me një humbje në shtëpi. Ekipi i Zidan u mposht…

“Nuk jemi të plagosur, s’e përsërisim dramën e vjetshme me Realin”

Liverpuli është në finalen e dytë rresht të Champions League. Një sukses i madh ky, që…

Bejl i padëshiruar, projektohet rikthimi i madh në Premier Ligë

Zinedin Zidan nuk e dëshiron më Bejl. Uellsiani nuk është në planet e trajnerit francez dhe…

Benfika është minierë talentesh, tre gjigantë në betejë për yllin e mesfushës

Benfika është kthyer në një minierë talentesh, që shihen me shumë kujdes nga gjigantët e futbollit…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online