Kushti i Totenhemit: Reali do Eriksen? Dakord, nëse na jep këtë lojtar!

0

Kristian Eriksen është një nga objektivat e Realit në merkato. Zinedin Zidan e pëlqen shumë organizatorin e Totenhemit, me të cilët i përfundon kontrata verën e ardhshme. Rinovimi është “harruar”, por Spurs po i rezistojnë ofensivës madrilene.

Sipas raportimeve të “Mirror”, anglezët janë gati ta shesin danezin te Reali. Por, me një kusht. Totenhemi dëshiron një lojtar të Realit pjesë të tratativës. Dëshira e madhe quhet Marko Asensio.

23-vjeçari bën rolin e mesfushorit ofensiv dhe luan mirë edhe në krahët e sulmit. Poçetino i pëlqen shumë cilësitë e Asensios dhe e kërkon me çdo kusht në Londër. Fjalën e fundit e thotë Florentino Perez…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.