Browsing Tag

Totenham

VIDEO | Totenhemi bie në shtesa, i ndëshkon një holandez

Një gol i Nathan Ake në minutat shtesë të ndeshjes i dhuroi fitoren Bornmuthit përballë Totenhemit në shtëpi. Mbrojtësi holandez shfrytëzoi një goditje këndi dhe shënoi me kokë golin me vlerën e tre pikëve. Ndeshja e “Spurs” u…

Poçetino te Milani? Tani flet vetë trajneri argjentinas

Xhenaro Gatuzo më shumë mundësi po përjeton muajt e fundit si trajner i Milanit. Ish-mesfushori nuk ka arritur të ndërtojë një strategji fituese në Milano, kështu i shohim përsëri kuqezinjtë në ujërat e vendeve të Europa League. Natyrisht…

VIDEO | Poçetino show, festimi është si i Simeones!

U kthye në modë ajo lloj feste. Fillimisht e bëri Diego Simeone, ndërsa më pas u hakmor Kristiano Ronaldo. Tanimë është momenti që të tregojë gjenitalet një tjetër trajner: Maurico Poçetino i Totenhemit. Trajneri anglez gjithsesi e ka…

Guardiola me fat, Totenhemi mbetet pa kapiten!

Herri Kejn pësoi një dëmtim në ligamentin e kyçit të majtë gjatë një përplasje me Deni Roz në fitoren 1-0, që Totenhemi arriti kundër Sitit në çerekfianlet e Champions League. Ky dëmtim duket se i ka mbyllur sezonin kapitenit të Spërsave.…

Dortmundi në hall të madh, infermieria mbushet plot

Borusia e Dortmundit do të luajë nesër ndaj Totenhemit, sfidë e vlefshme për fazën e 1/8 në Champions League. Ekipi verdhezi po kalon një formë jo të mirë në kampionat, ku në dy ndeshjet e fundit ka marrë vetëm 2 pikë. Përveç formës së…

VIDEO | Çelsi kalon pa probleme Shefilldin, Totenhem K.O

Çelsi ka kaluar pa probleme më tej në Kupën e Anglisë, teksa ka mposhtur lehtësisht me shifrat 3-0, Shefilld Uednesdej. Për blutë e Londrës, golat u shënuan nga Hadson Odoi dhe Uillian, i cili arriti të tundte rrjetën dy herë. Fillimisht…

Eriksen “shuplakë” Totenhemit, londinezët në kaos

Kristian Eriksen është një ndër lojtarët më të rëndësishëm në ekipin e Totenhemit dhe një ndër mesfushorët më të spikatur të Premier Ligës. Danezi, luan prej vitesh në Londër, që nga koha kur u mor nga Ajaksi, ku tashmë është kthyer në…

Shifrat e frikshme, Herri Kejn është një “makineri” goli

Totenhemit i mjaftoi një gol i Herri Kejn për të fituar përballë Çelsit në “FA Cup”. Kapiteni shndërroi një gol një penallti në minutën e 27-të dhe “Spurs” fituan gjysmëfinalen e parë, ndërsa ndeshja e kthimit do të luhet me datë 22 janar.…

Lorente pranë largimit nga Totenhemi, akord me gjigantin turk

Totenhemi po zhvillon një kampionat shumë të mirë dhe renditet në vendin e tretë në kampionat me 45 pikë, nëntë më pak se Liverpuli kryesues. “Spurs” u kualifikuan më tej dhe në Champions, ndërsa do të përballen me Dortmundin në shkurt.…

Dele Ali i pari, Totenhemi zyrtarizon lëvizjen e radhës

Totenhemi kërkon kalimin e grupeve dhe nesër ka një përballje të vështirë me Barcelonën në Spanjë. Gjithsesi drejtuesit po punojnë edhe për rinovimin e kontratave me lojtarët kryesorë. Dele Ali ishte ai që nënshkroi i pari, ndërsa sot e ka…