Finalja nis jashtë fushe: Sherr, arrestime dhe të plagosur në Madrid

0

Mijëra anglezë kanë “pushtuar” Madridin. Tifozë të Liverpulit dhe Totenhemit kanë nisur të zbarkojnë në kryeqytetin spanjoll, aty ku do të zhvillohet finalja e Champions Ligës.

Madridi është i blinduar nga forca policore dhe sigurie, por sherret nuk janë evituar dot. Disa përplasje janë regjistruar mes tifozëve të dy ekipeve. Një polic është plagosur dhe pesë tifozë anglezë janë arrestuar, ndërsa ka patur edhe tifozë

Rreth 5 mijë policë janë angazhuar për mbarëvajtjen e finales së madhe, ndërsa po përdoret edhe sistemi anti-dron rreth zonës së stadiumit “Wanda Metropolitana”.

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online