Browsing Tag

Superiore

Vllaznia “ndez motorët”, zgjohet edhe Flamurtari

Superiorja ka përfunduar dhe tashmë sytë janë nga merkato. SportEkspres.com deri në fund të merkatos do të përditësojë lëvizjet zyrtare që bëhet në klubet e elitës së futbollit shqiptar. Deri më tani janë të konfirmuara lëvizjet e…

Vllaznia projekton rikthimin e bujshëm, bisedimet kanë nisur

Vllaznia u rikthye në Superiore pas një viti mungesë dhe ka nisur prej kohësh punën intesive për përforcimin e skuadrës. Sot, Ndriçim Shtubina konfirmoi rikthimin e tij tek ekipi shkodran, por drejtuesit e klubit nuk kanë ndërmend të ndalen…

Largime nga Bylisi, sulmuesi firmos në Kosovë

Një tjetër lojtar nga Shqipëria ka vendosur të transferohet në Kosovës. Bëhet fjalë për sulmuesin Eri Lamçja, i cili ka mbyllur bashkëpunimin me Bylisin dhe ka firmosur për ekipin e Vushtrisë. Zyrtarizimi është bërë nga klubi që militon në…

Shtubina i papërmbajtshëm, zbulon të ardhmen

Ndriçim Shtubina njoftoi mbylljen e bashkëpunimit me skuadrën e Laçit disa ditë më parë dhe sot, ka gjetur skuadër të re. 32-vjeçari ka nënshkruar me Vllazninë, duke u rikthyer pas dy sezonesh në Shkodër. Shtubina u aktivizua për dy…

VIDEO | Flamurtari nis të lëvizë, njihuni me afrimin e parë

Flamurtari ka zyrtarizuar Gerd Haxhiun për pankinën, ndërkohë që kanë nisur edhe afrimet. Lëvizja e parë në hyrje është mesfushori Semir Bajraktareviç. 31-vjeçari është aktivizuar vitet e fundit në ligën e dytë në Izrael dhe tashmë do të…

Rama-Cuculi nuk duken, Kukësi nënshkruan me një mesfushor

Kukësi ka udhëtuar sot drejt Maqedonisë për të kryer fazën e dytë përgatitore. Gjatë këtyre ditëve të fundit, ka pasur shumë zhvillime në kampin verilindor, që nga ardhjet dhe largimet e lojtarëve, deri në fillimin e punimeve të stadiumit…

Josa i merr një titullar Skënderbeut, vjen zyrtarizimi

Mirel Josa është ribashkuar me një lojtar që e ka pasur nën urdhra te Skënderbeu. Ditën e sotme ka ardhur zyrtarizimi i kalimit të Leonit Abazit te Prishtina, klub me të cilin ka arritur një marrëveshje për tre vite. Korçarët humbin një…

Akademia bardheblu, fusha të reja dhe Devolli trajner

Edhe pse Tirana e madhe nuk ka shkëlqyer vitet e fundit, ajo e ka një minierë: ekipet e moshave. Akademia bardheblu po prodhon lojtarë, të cilët kanë arritur të zënë vend edhe në ekipin e parë. Ernest Muçi, Marsel Ismailgeci dhe Jurgen…

Zyrtare: Flamurtari vendos, një vlonjat për pankinën

Flamurtari ka zyrtarizuar trajnerin e ri dhe ai nuk është Julian Ahmataj, me të cilin drejtuesit e klubit vlonjat kishin biseduar. Gjithsesi marrëveshja nuk është konkretizuar dhe ditën e sotme në Vlorë kanë prezantuar Gerd Haxhiun si…

Avelino do përforcime, hedh sytë nga… Tirana

Tirana ka bërë disa afrime këtë verë dhe ajo që ka rënë në sy është fakti që nën urdhrat e trajnerit Ardian Mema janë katër portierë. Dyshes Ilion Lika-Alesio Abibi i janë shtuar edhe Edvan Bakaj e Pano Qirko. Gjithsesi pritet të ketë të…

Teuta largohet nga Durrësi, zhvendoset në juglindje

Teuta vijon përgatitjet për sezonin e ri të Kategorisë Superiore. Me anë të një njoftimi në rrjetet sociale, klubi durrsak bën të ditur se ditën  e nesërme skuadra do të largohet ditën e nesërme nga qyteti i Durrësit për të vijuar fazën…

Çyrbja e nis me gol, Teuta shkëlqen në miqësore

Teuta ka mposhtur Tërbunin me rezultatin 4-2, një ndeshje shumë e mirë për djemtë e drejtuar nga Bledi Shkëmbi. Trajneri i “Djemve të Detit” nuk u kursye me titullarët dhe aktivizoi thuajse formacionin më të mirë për këtë sfidë. Çyrbja,…

Musolli qetëson Kukësin, ka një prurje në staf

Kukësi vijon me përgatitjet për nisjen e sezonit të ri futbollistik. Momentalisht verilindorët po punojnë në kryeqytet, ndërkohë që më 5 gusht do të zhvendosen drejt Mavrovës, në Maqedoninë e Veriut. Së fundmi te Kukësi ka pasur edhe…

Konfirmohet Ngo, Mema: E prisnim sot, ka diçka që më çudit!

Tirana triumfoi ndaj Bylisit 5-1 në miqësore dhe kur mëson rezultatin shumëkush mendon se bardheblutë kanë shkëlqyer. Në këtë periudhë janë të pakta ekipet që shfaqen mirë në fushë dhe Tirana e Ardian Memës nuk bën përjashtim. Kreun e…

Zyrtare | Teuta nuk ndalet në merkato, rikthen ish-mesfushorin

Teuta ka bërë një merkato shumë cilësore këtë verë dhe ka afruar emra të rëndësishëm për sezonin e ri. Lojtari i fundit që është afruar është Emiljano Vila. Mesfushori është rikthyer te “Djemtë e Detit” pas shumë vitesh. 31-vjeçari luajti…

Një foto intriguese, Idrizi bind dyshen e sulmit?

Flamurtari ka pasur probleme të shumta, por kjo nuk i pengon vlonjatët të mendojnë për sezonin e ri futbollistik. Julian Ahmataj pritet të jetë trajneri, ndërkohë që interes të madh ka për lojtarët që do të veshin fanellën kuqezi sezonin e…

Bylis zyrtarizon afrimin e radhës, përforcohet mesfusha

Bylisi ka zyrtarizuar firmën me mesfushorin Majkëll Peçi. 22-vjeçari ishte pjesë e Kamzës sezonin e shkuar në Superiore, skuadër me të cilën luajtir 9 takime. Tani si lojtar i lirë, Peçi ka firmosur për ekipin mallakastriot. Bylisi u…

Gjobat tërbojnë lojtarët, Kukësi në kaos

Sezonin e shkuar, Kukësi nuk ia doli të realizojë objektivin kryesor të klubit, që ishte titulli kampion. Megjithtë, sezoni i verilindorëve nuk mund të quhej i dështuar, pasi vendi i dytë në kampionat dhe Kupa e Shqipërisë janë dy arritje…

Zyrtare: Vllaznia nuk ndalet, firmos edhe një mbrojtës

Vllaznia po tregohet aktive në merkato këtë periudhë dhe së fundmi ka nënshkruar me qendërmbrojtësin Aleksandar Ristevski. Futbollisti 29-vjeçar vjet ishte pjesë e Pobedës në Maqedoninë e Veriut dhe tashmë do të provojë Kategorinë…

Çyrbja e ndan mendjen, zbulohet e ardhmja e tij

Arbër Çyrbja para disa ditësh zyrtarizoi largimin nga Kukësi dhe e ardhmja e tij është te skuadra e Teutës. Ditën e sotme pritet që të zyrtarizohet gjithçka dhe sulmuesi anësor do të kthehet pas një sezoni aty ku edhe ka regjistruar…

Vetëm pesë ditë te Kukësi, shtohen problemet për Duron

Shpëtim Duro u zyrtarizua si trajneri i ri i Kukësit me datë 25 korrik dhe vetëm pesë ditë pas emërimit të tij, i duhet të shqetësohet për shumë gjëra. Senatorët e ekipit nuk u paraqitën në seancën e parë stërvitore, ndërsa mbrëmë, u largua…

Rikthim te Skënderbeu? Ky veprim i Dajës tregon shumë…

Ilir Daja ishte shumë pranë akordit me klubin e Kukësit, për të vazhduar punën e tij si trajner i verilindorëve pas largimit nga Flamurtari. Megjithatë, dakordësia me kreun e klubit të Kukësit, Safet Gjici, nuk u arrit dhe Daja është…

Nuk ka më dilema, Frashëri njofton ndarjen me Kukësin

Po flitej prej ditësh për një largim të Stivi Frashërit nga skuadra e Kukësit dhe tashmë nuk ka më dilema. Numri një i portës verilindore e ka mbyllur me nënkampionët dhe zërat në merkato e çojnë te Teuta, pasi ka pasur dhe disa negociata…

Zyrtare | Afrime te Laçi, sulmuesi firmos për tre vite

Pak minuta më parë, Ndriçim Shtubina njoftoi mbylljen e bashkëpunimit me klubin e Laçit dhe kurbinasit, kanë gjetur menjëherë zëvendësuesin e tij. Për të përforcuar krahët e sulmit, bardhezinjtë e drejtuar nga Starova kanë nënshkruar me…

Firmë e rëndësishme te Teuta, rinovon mesfushori i talentuar

Skuadra e Teutës ka rinovuar sot me mesfushorin e talentuar, Uendi Vecaj. “Djemtë e Detit” kanë bindur 22-vjeçarin që të rinovojë kontratën edhe për tre vite te tjera. Vecaj do të jetë pjesë e Teutës deri në 2022 dhe shihet si një lojtar i…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online