Zyrtare | Teuta nuk ndalet në merkato, rikthen ish-mesfushorin

0

Teuta ka bërë një merkato shumë cilësore këtë verë dhe ka afruar emra të rëndësishëm për sezonin e ri. Lojtari i fundit që është afruar është Emiljano Vila. Mesfushori është rikthyer te “Djemtë e Detit” pas shumë vitesh. 31-vjeçari luajti sezonin e fundit në Greqi, ndërsa para dy sezonesh, u aktivizua në radhët e Skënderbeut  në Superiore.

Njoftimi i klubit:

ZYRTARE: Emijano Vila rikthehet aty ku e filloj

Ka firmosur sot pasdite kontratën që e bën zyrtarisht pjesë të Teutës. Emiljano Vila është përforcimi i rradhës për skuadrën durrsake. Mesfushori 31-vjeçari, luante që nga gushti i këtij viti, me Kerkyra. Pas hodhi firmën nën kontrate Vila është prezantuar në ambientet e stadiumit “Niko Dovana”

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.